O Portálu

Pro zajištění informační podpory provozuje SFRB internetový Portál o bydlení. Jedná se o pravidelně aktualizovanou a doplňovanou redakční platformu, která formou zpravodajských i analytických článků přináší informace o bydlení odborné i laické veřejnosti. Informace jsou tematicky řazené, aby byly co možná nejpřehlednější a staly se užitečným pomocníkem při každodenním hledání informací o bydlení.

Vybírat si můžete podle toho, v jakém vztahu k bydlení právě jste – nájemníci, majitelé, apod. –, anebo přímo podle témat, které vás aktuálně zajímají: finance, energie, státní podpora atd.

K dispozici jsou dále například kalkulačky, odkazy na zákony a nařízení vlády nebo formuláře, vzory smluv. 

Naší výhodou je, že spolupracujeme s právníky Ministerstva pro místní rozvoj, kteří se podílejí na vzniku jednotlivých prováděcích předpisů a vyhlášek.

Bydlení je základ našeho života, ale také zodpovědnost každého z nás. Portál o bydlení vám proto chce přinášet správné, pravdivé a ověřené informace a dokumenty, o které se můžete opřít. Proto též spolupracujeme s řadou dalších institucí, které mají k bydlení vztah, ať už se jedná o svazy, sdružení, asociace a další neziskové organizace.

Novinky pravidelně přinášejí Aktuality.

Z důvodu dodržení veřejné podpory nemůžeme publikovat komerční články a informace. Děkujeme za pochopení.

Věříme, že na našem Portálu získáte hlavní přehled nejen o aktuálním dění, ale naleznete zde také řadu rad, dokumentů a užitečných návodů, jak zlepšit své bydlení.

Pokud vám jakékoliv informace o bydlení chybí či potřebujete potřebuje, napište na info@remove-this.portalobydleni.cz