Bytové domy a energie (říjen 2014)

29.10.2014
Průkaz energetické náročnosti budovy budou muset od ledna 2015 mít i sdružení vlastníků bytových jednotek (SVJ), pokud mají domy plochu větší než 1500 metrů čtverečních. Takových nemovitostí je v České republice spolu s administrativními budovami odhadem několik set tisíc. Další, například menší domy, si budou muset nechat průkaz zařídit v následujících letech.

Pravidla týkající se Průkazu energetické náročnosti budov se v minulosti několikrát měnila....

22.10.2014 Všichni známe studenou a teplou vodu, která teče z kohoutků, ale možná již nevíme, že zatímco studená voda se označuje už desítky let stejně jako SV, teplá voda se několik let již neoznačuje TUV (teplá užitková voda), na což jsme byli opět desítky let zvyklí, ale pouze TV.
17.10.2014 Už několik let mají všichni odběratelé elektřiny právo zvolit si svého dodavatele. Díky tomu mohou někdy ovlivnit podstatnou část svých celkových nákladů za odběr této energie. Zdá se vám to lákavé, ale složité? Není tomu tak. Stačí se držet následujícího postupu.
14.10.2014 Zdá se vám, že za elektrickou energii platíte čím dál více a že to neodpovídá spotřebě a tomu, jak se její ceny vyvíjejí? Možná máte pravdu a pak je na místě uvažovat například o změně dodavatele. Ze všeho nejdříve je však dobré uvědomit si, jak se ceny za elektřinu tvoří.
10.10.2014 Měření spotřeby tepla a její rozúčtování patří v oblasti bydlení k nejbouřlivějším tématům. Proto jsme se rozhodli ho v rámci našeho říjnového seriálu vysvětlit podrobněji.
06.10.2014 Na jedné straně dominantní dodavatelé, na které jsou lidé roky zvyklí, na straně druhé noví prodejci, snažící se zaujmout zejména cenami. Tak momentálně vypadá trh s dodávkami plynu či elektřiny do bytových domů. Co je dobré si uvědomit?
02.10.2014 Blížící se topná sezóna znovu oživuje mnoho otázek spojených s energiemi či vodou v bytových domech. Proto jsme se rozhodli tomuto tématu věnovat náš říjnový seriál. Zároveň můžete nadále posílat dotazy do poradny Portálu o bydlení.