Státní podpora (červen 2014)

27.06.2014
Mezi programy státní podpory se v uplynulých letech pravidelně objevovaly také programy ministerstva pro místní rozvoj financované ze státního rozpočtu. Zatím není jasné, zda budou vyhlášeny i letos na podzim, proto přinášíme alespoň informaci o tom, jak výzvy vypadaly v minulosti.

Ministerstvo pro místní rozvoj poslední roky pravidelně na podzim vyhlašovalo výzvy, v jejichž rámci...

26.06.2014 Uvažujete o tom, že byste využili některou z forem státní podpory? Jenže nevíte, která by pro vás byla nejlepší nebo zda byste na ní dosáhli? Obraťte se na poradnu Portálu o bydlení, vysvětlíme vám, vše co potřebujete vědět.
25.06.2014 Mezi dávky státní sociální podpory patří příspěvek na bydlení. Kdo na ně má nárok, za jakých podmínek a jak se počítá jeho výše? Přečtěte si další díl červnového seriálu Portálu o bydlení, v němž se věnujeme různým formám státní podpory ve vztahu k bydlení.
24.06.2014 Mezi podporu, kterou stát lidem poskytuje v souvislosti s bydlením, lze zařadit i daňové úlevy pro ty, kdo si například koupí byt na hypotéku. Spadají do gesce Ministerstva financí.
23.06.2014 Ministerstvo životního prostředí, Státní fond životního prostředí a téměř polovina krajů České republiky se zapojily do společného boje za zvyšování čistoty ovzduší. Lidé mohou na základě výzev získat příspěvek na výměnu starých nevyhovujících tepelných zdrojů v domácnostech za nové nízkoemisní. V rámci červnového seriálu Portálu o bydlení, který se věnuje státní podpoře, přinášíme otázky a odpovědi týkající se dotací na kotle.
20.06.2014 Máte rodinný dům a rádi byste snížili náklady na jeho vytápění, vyměnili topení a zateplili ho? Nebo se chystáte stavět rodinný dům s velmi nízkou energetickou náročností? Ve všech případech můžete využít podpory, kterou formou dotací za splnění jasně daných podmínek poskytuje Státní fond životního prostředí České republiky.
19.06.2014 Města a obce mohou požádat stát o zkrácení lhůty, během níž nemohly prodat nájemní byty postavené s dotací od ministerstva pro místní rozvoj nebo státního fondu rozvoje bydlení. Od loňska je možné byty prodat v některých případech už po deseti letech, pokud obec požádá o zkrácení vázaní lhůty a získá potřebný souhlas.
18.06.2014 Obce, které mají zastaralý bytový fond, mohou využít levných úvěrů od státu a zmodernizovat je. Peníze poskytuje Státní fond rozvoje bydlení, přičemž výše úroku je garantována na třech procentech po celou dobu splácení.
16.06.2014 Stát má zájem o výstavbu nájemních bytů, a proto Státní fond rozvoje bydlení poskytuje levné půjčky majitelům (obcím nebo právnickým osobám), kteří se do takové výstavby pustí. Pro rok 2014 fond uvolnil na tuto podporu 400 milionů korun.
13.06.2014 Obce a další majitelé bytových domů v deprivovaných oblastech mohou využít půjček, které pod hlavičkou programu JESSICA poskytuje Státní find rozvoje bydlení. Krom toho lze této podpory využít k budování sociálního bydlení, což je podpora pro obce a neziskové organizace.