Státní podpora a legislativa

06.03.2014
Milionová půjčka od státu s výhodným nízkým úvěrem umožnila obyvatelům staršího panelového domu v Blansku, aby své bydlení zrenovovali. Díky tomu mohou například počítat s nižšími výdaji na topení.

Společenství vlastníků pro dům 9. května v Blansku využilo nízkoúročený úvěr z programu Panel 2013+ ...

06.03.2014 Může se Evropská unie podílet na financování sociálního bydlení pro seniory v Česku? Výsledky setkání zástupců ministerstva pro místní rozvoj s představiteli Rozvojové banky Rady Evropy naznačují, že ano. Potřeba budovat takové bydlení bude přitom stále silnější.
06.03.2014 Bude se Evropská unie podílet na financování sociálního bydlení pro seniory v Česku? Výsledky setkání zástupců ministerstva pro místní rozvoj s představiteli Rozvojové banky Rady Evropy naznačují, že ano. Potřeba budovat takové bydlení bude přitom stále silnější.
05.03.2014 Zatímco to, jak nový občanský zákoník upravuje výpověď z nájmu, lidi tolik netrápí, starosti jim dělají stanovy společenství vlastníků a změny, které se jich kvůli nové legislativě dotkly. Ukázaly to dosavadní výsledky ankety na našem portálu.
04.03.2014 Jedním z problémů, kterým se podle svého legislativního plánu hodlá zabývat nová vláda, je i sociální bydlení. Text normy by mělo ministerstvo pro místní rozvoj spolu s resortem práce a ministrem pro lidská práva dokončit do pololetí 2016.
03.03.2014 Senioři, stejně jako matky samoživitelky by mohli najít bydlení v nových malometrážních sociálních bytech, které chce vedení Poděbrad vybudovat v bývalém hotelu Paříž. Krom toho hodná sehnat peníze i na sociální byty pro lidi, kteří neplatí nájemní kvůli obtížné životní situaci.
27.02.2014 Něco málo přes tisíc korun měsíčně bude platit každá ze sedmnácti domácností v lounském domě, jehož obyvatelé se rozhodli pro úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení. Díky němu dům opravili a zateplili, přičemž peníze budou splácet jen sedm let.
24.02.2014 Více než sedm desítek nové kanalizace vznikne na Vsetínsku v rámci další fáze projektu Čistá Bečva. Díky tomu bude bydlení v části Vsetína a šesti okolních obcí pohodlnějších a zároveň stavba prospěje přírodě, protože splašky už nebudou končit v řece.
21.02.2014 Program, v jehož rámci si mohou lidé do 36 let půjčit od Státního úvěru rozvoje bydlení 150 000 korun na opravy bytů a domů, pokračuje. Nabízí nízkoúročené úvěry s pevně danou splátkou po celých deset let, přičemž možnosti využití peněz jsou velice široké. Přinášíme vám odpovědi na nejčastější dotazy, které nám ohledně tohoto úvěru posíláte.
20.02.2014 Ačkoli banky stále rozšiřují svou nabídku úvěrů a u některých svých produktů výrazně snižují úroky, zůstávají u investice do oprav a modernizace bytového fondu výhodnější úvěry, které poskytuje Státní fond rozvoje bydlení. Například díky mimořádně nízkým úrokům, které jsou přitom dopředu fixovány po celou dobu splácení úvěru či kompletní poskytnutí a správa úvěrů bez poplatků.