Jen 650 korun měsíčně za plášť, zateplení a střechu

Zateplení obvodového pláště, opravy střechy a lodžií a rekonstrukce vnitřních konstrukcí se dočkal panelový dům v olomoucké Norské ulici. Společenství vlastníků jednotek si na to vzalo více než dvoumilionový úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Panel 2013+.

Dům má novou omítku a pod ní kvalitní zateplení

Bytový dům v Olomouci získal od SFRB úvěr 2,2 milionů korun. Vlastníci nemovitostí si peníze půjčili s fixním úrokem na dvacet let, přičemž každá z osmnácti bytových jednotek bude po tu dobu splácet 650 korun měsíčně. 

KlientSpolečenství vlastníků jednotek Norská, Olomouc
Datum uzavření smlouvy o úvěru14. listopadu 2013
Výše úvěru2,2 milionů korun
Cíl rekonstrukce

zateplení obvodového pláště, oprava střechy, oprava lodžií včetně zábradlí, oprava vnitřních konstrukcí

Zdroj: SFRB

  • Oprava stála něco před dva miliony korun

  • Původní náklady na topení byly zbytečně vysoké

  • Původní stav před opravou

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.