Jen 650 korun měsíčně za plášť, zateplení a střechu

Zateplení obvodového pláště, opravy střechy a lodžií a rekonstrukce vnitřních konstrukcí se dočkal panelový dům v olomoucké Norské ulici. Společenství vlastníků jednotek si na to vzalo více než dvoumilionový úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Panel 2013+.

Dům má novou omítku a pod ní kvalitní zateplení

Bytový dům v Olomouci získal od SFRB úvěr 2,2 milionů korun. Vlastníci nemovitostí si peníze půjčili s fixním úrokem na dvacet let, přičemž každá z osmnácti bytových jednotek bude po tu dobu splácet 650 korun měsíčně. 

KlientSpolečenství vlastníků jednotek Norská, Olomouc
Datum uzavření smlouvy o úvěru14. listopadu 2013
Výše úvěru2,2 milionů korun
Cíl rekonstrukce

zateplení obvodového pláště, oprava střechy, oprava lodžií včetně zábradlí, oprava vnitřních konstrukcí

Zdroj: SFRB

  • Oprava stála něco před dva miliony korun

  • Původní náklady na topení byly zbytečně vysoké

  • Původní stav před opravou

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.