FOR ARCH 2017 – Technologické fórum

Technologické fórum, jednodenní diskusní setkání, bude každoročně přinášet informace o aktuálních tématech ze stavebního oboru.

Letos poprvé se v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH uskuteční Technologické fórum, jednodenní diskuzní setkání o aktuálních tématech ze stavebního oboru.

Letošní startovní ročník otevře ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která bude obhajovat přínosy novely stavebního zákona. Zjednoduší novela agendu a zkrátí dobu přípravy staveb? Jakým tlakům budou čelit stavební úřady? Nejen na tato témata přijdou diskutovat vrcholní představitelé HK ČR, SPS v ČR, ČKAIT, SFŽP a mnoho dalších. Ministr životního prostředí Richard Brabec zahájí 2. diskuzní blok možnostmi dotačních titulů využitelných pro chytrá města. Diskutována bude i otázka vlivu BIM na právní předpisy či stav přípravy státní správy na dané změny. Účast v diskuzi přijal mj. náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba.

Akce se koná 20. září v PVA EXPO PRAHA.

Registrace a parkování zdarma.

Více informací na www.forarch-forum.cz

Další zprávy

22.09.2017
Osmnáctého září proběhlo na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky setkání u kulatého stolu se zástupci hlavních politických stran na téma bydlení.

Akci uspořádala Česká společnost pro rozvoj bydlení (ČSRB) ve spolupráci se Sdružením nájemníků...

21.09.2017 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční v pravidelný Konzultační den Ministerstva pro místní rozvoj k bytové problematice.
20.09.2017 Podle předběžných hrubých odhadů by přestavba bývalé koleje měla přijít na částku do 10 milionů. Bude tam 56 bytů.
19.09.2017 V souvislosti s opravami bytového domu je vhodné dotknout se i odpovědnosti členů statutárních orgánů bytových korporací (společenství vlastníků jednotek a bytového družstva).
18.09.2017 Výsledky soutěže Vesnice roku 2017 jsou odtajněny! Titul Vesnice roku získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina.