FOR ARCH 2017 – Křižovatky architektury

Může architektura měnit svět? Špičkový mexický architekt Alberto Kalach přijal pozvání do Prahy.

Alberto Kalach je znám svým nekompromisním přístupem k problematice ekologie a krajiny. Tvoří domy v souzvuku s přírodou, pracuje s vodou, uvědomuje si její úbytek a navrhuje řešení. Zabývá se i problematikou územního plánování. „Architektura je jediným lidským nástrojem pro obydlování světa. Obydlováním měníme naše okolí a životní prostředí, měníme i způsob, jakým svět obýváme a užíváme“, říká Alberto Kalach, který vystoupí na letošních Křižovatkách architektury při veletrhu FOR ARCH.

Přijďte diskutovat o současné architektuře ve čtvrtek 21. září do PVA EXPO PRAHA. Přednášku s navazující diskuzí moderuje Adam Gebrian, propagátor a kritik architektury.

Vstup zdarma na základě on-line registrace.

Foto: Architectuul

Více na www.krizovatkyarchitektury.cz

 

 

 

Další zprávy

22.09.2017
Osmnáctého září proběhlo na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky setkání u kulatého stolu se zástupci hlavních politických stran na téma bydlení.

Akci uspořádala Česká společnost pro rozvoj bydlení (ČSRB) ve spolupráci se Sdružením nájemníků...

21.09.2017 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční v pravidelný Konzultační den Ministerstva pro místní rozvoj k bytové problematice.
20.09.2017 Podle předběžných hrubých odhadů by přestavba bývalé koleje měla přijít na částku do 10 milionů. Bude tam 56 bytů.
19.09.2017 V souvislosti s opravami bytového domu je vhodné dotknout se i odpovědnosti členů statutárních orgánů bytových korporací (společenství vlastníků jednotek a bytového družstva).
18.09.2017 Výsledky soutěže Vesnice roku 2017 jsou odtajněny! Titul Vesnice roku získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina.