Za úvěr s nízkým úrokem postavili výtah

Necelý půl milion korun si půjčili obyvatelé bytového domu v Olomouci, aby si mohli kompletně zrenovovat výtah. Každou domácnost vyjde splácení na 250 korun měsíčně po dobu osmi let.

Nový výtah s kovovými dveřmi

Společenství vlastníků v Olomouci poskytl Státní fond rozvoj bydlení nízkoúročený úvěr, který společenství vlastníků jednotek použilo na výdaje spojené s výměnou výtahu. Starý v domě se třiadvaceti byty už definitivně dosloužil, nový budou splácet osm let, přičemž splátka 250 korun je pro obyvatele únosná. 

 

KlientSpolečenství vlastníků jednotek Olomouc, Rožňavská
Datum uzavření smlouvy o úvěru19. listopadu 2013
Výše úvěru450 000 korun
Cíl rekonstrukcevýměna výtahu

 

 

 

  • Rekonstrukce proběhla rychle

  • Původní výtah už neodpovídal bezpečnostním normám

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.