Za úvěr s nízkým úrokem postavili výtah

Necelý půl milion korun si půjčili obyvatelé bytového domu v Olomouci, aby si mohli kompletně zrenovovat výtah. Každou domácnost vyjde splácení na 250 korun měsíčně po dobu osmi let.

Nový výtah s kovovými dveřmi

Společenství vlastníků v Olomouci poskytl Státní fond rozvoj bydlení nízkoúročený úvěr, který společenství vlastníků jednotek použilo na výdaje spojené s výměnou výtahu. Starý v domě se třiadvaceti byty už definitivně dosloužil, nový budou splácet osm let, přičemž splátka 250 korun je pro obyvatele únosná. 

 

KlientSpolečenství vlastníků jednotek Olomouc, Rožňavská
Datum uzavření smlouvy o úvěru19. listopadu 2013
Výše úvěru450 000 korun
Cíl rekonstrukcevýměna výtahu

 

 

 

  • Rekonstrukce proběhla rychle

  • Původní výtah už neodpovídal bezpečnostním normám

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.