V Tovačově se pustili do velké opravy

Program Panel 2013+ pomohl obyvatelům panelového domu v Tovačově k velké rekonstrukci stavby, která mimo jiné dostala nové zateplené a navíc došlo i na lodžie a střechu.

Oprava díky úvěru domu výrazně prospěla

Společenství vlastníků z bytového domu v Tovačově využilo úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení, který budou splácet dvacet let, přičemž celou dobu mohou počítat se stabilním úrokem. Měsíční splátka na každý za dvaadvaceti bytů činí zhruba dvacet korun. 

 

KlientSpolečenství vlastníků jednotek Tovačov, Zvolenov
Datum podepsání smlouvy23. října 2013
Výše úvěru3 900 000 korun
Cíl rekonstrukceoprava obvodového pláště a jeho zateplení, oprava střechy, oprava lodžií vč. zábradlí, oprava vnitřních konstrukcí, úprava vstupního schodišťového prostoru

 Zdroj: SFRB

  • Původní stav, panelový dům s typickým vzhledem

  • Citlivě vybraná barva omítky

  • Dům potřeboval mimo jiní kvalitní zateplení

Další zprávy

18.01.2019
O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace. Příjem žádostí byl zahájen 4. ledna 2019.

Hlavní myšlenka konceptu Housing First (Bydlení především) vychází z toho, že lidé v bytové nouzi...

17.01.2019 Zajistit si odpovídajícího projektanta, je jednou ze základních povinností stavebníka.
16.01.2019 Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.
15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.