V Tovačově se pustili do velké opravy

Program Panel 2013+ pomohl obyvatelům panelového domu v Tovačově k velké rekonstrukci stavby, která mimo jiné dostala nové zateplené a navíc došlo i na lodžie a střechu.

Oprava díky úvěru domu výrazně prospěla

Společenství vlastníků z bytového domu v Tovačově využilo úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení, který budou splácet dvacet let, přičemž celou dobu mohou počítat se stabilním úrokem. Měsíční splátka na každý za dvaadvaceti bytů činí zhruba dvacet korun. 

 

KlientSpolečenství vlastníků jednotek Tovačov, Zvolenov
Datum podepsání smlouvy23. října 2013
Výše úvěru3 900 000 korun
Cíl rekonstrukceoprava obvodového pláště a jeho zateplení, oprava střechy, oprava lodžií vč. zábradlí, oprava vnitřních konstrukcí, úprava vstupního schodišťového prostoru

 Zdroj: SFRB

  • Původní stav, panelový dům s typickým vzhledem

  • Citlivě vybraná barva omítky

  • Dům potřeboval mimo jiní kvalitní zateplení

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.