V Tovačově se pustili do velké opravy

Program Panel 2013+ pomohl obyvatelům panelového domu v Tovačově k velké rekonstrukci stavby, která mimo jiné dostala nové zateplené a navíc došlo i na lodžie a střechu.

Oprava díky úvěru domu výrazně prospěla

Společenství vlastníků z bytového domu v Tovačově využilo úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení, který budou splácet dvacet let, přičemž celou dobu mohou počítat se stabilním úrokem. Měsíční splátka na každý za dvaadvaceti bytů činí zhruba dvacet korun. 

 

KlientSpolečenství vlastníků jednotek Tovačov, Zvolenov
Datum podepsání smlouvy23. října 2013
Výše úvěru3 900 000 korun
Cíl rekonstrukceoprava obvodového pláště a jeho zateplení, oprava střechy, oprava lodžií vč. zábradlí, oprava vnitřních konstrukcí, úprava vstupního schodišťového prostoru

 Zdroj: SFRB

  • Původní stav, panelový dům s typickým vzhledem

  • Citlivě vybraná barva omítky

  • Dům potřeboval mimo jiní kvalitní zateplení

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.