Inspirace nikdy není dostatek - Sóltún Nursing home Island

O bydlení seniorů jsme psali nejednou, ale informace, zvlášť pokud se můžeme dozvědět o tom, jak situaci řeší v zahraničí, jsou vždy užitečné.

Zveme vás na Island, do domova Sóltún Nursing home, který vyniká i na místní poměry vysokým standardem bydlení i služeb.
Domov je vybaven moderními technologiemi a efektivním signalizačním systémem, což zvyšuje  pohodlí uživatelů i zaměstnanců. Domov nabízí ubytování pouze v jednolůžkových pokojích studiového typu o rozměrech 30 m2, jehož součástí je koupelna a WC.

V zařízení se nachází celkem 92 pokojů na 3 podlažích, které jsou uspořádány do 12 bytových jednotek/domácností. Jedenáct domácností tvoří 8 jednolůžkových pokojů a společné prostory, jedna domácnost je tvořena 4 pokoji a společnými prostory. Společné prostory každé domácnosti tvoří obývací pokoj, jídelna a kuchyňka.

V zařízení je provozována fyzioterapie a fitness. Uživatelé mohou relaxovat v horkých vířivkách (jacuzzi), využívaných pro hydroterapii.

Více informací zde

Zdroj a foto: Značka kvality v sociálních službách

Další zprávy

12.12.2018
Seriál tohoto měsíce sleduje krok za krokem programy, které spravuje Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a jejichž cílem je podporovat kvalitní bydlení v Česku.

Jednou z priorit SFRB je Program pro mladé. Byl spuštěn v srpnu minulého roku a je určen těm...

11.12.2018 Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvy k předkládání žádostí do programu Podpora bydlení.
07.12.2018 Obecní dům, klubovna pro spolky, hasičská zbrojnice, knihovna či park. Tyto objekty mohou vzniknout na místech, kde nyní stojí chátrající budovy, které není možné v současném stavu využít.
05.12.2018 Máte v úmyslu zasvětit rok 2019 zušlechťování svého bydlení, tedy chcete stavět, rekonstruovat či snižovat energetickou náročnost nemovitosti, v níž aktuálně žijete, a nemáte dostatek peněz na realizaci projektu?
04.12.2018 Město Plzeň dokončilo rozdělení pěti původně velkometrážních bytů, o které nebyl kvůli vysokým nákladům mezi žadateli zájem.