Inspirace nikdy není dostatek - Sóltún Nursing home Island

O bydlení seniorů jsme psali nejednou, ale informace, zvlášť pokud se můžeme dozvědět o tom, jak situaci řeší v zahraničí, jsou vždy užitečné.

Zveme vás na Island, do domova Sóltún Nursing home, který vyniká i na místní poměry vysokým standardem bydlení i služeb.
Domov je vybaven moderními technologiemi a efektivním signalizačním systémem, což zvyšuje  pohodlí uživatelů i zaměstnanců. Domov nabízí ubytování pouze v jednolůžkových pokojích studiového typu o rozměrech 30 m2, jehož součástí je koupelna a WC.

V zařízení se nachází celkem 92 pokojů na 3 podlažích, které jsou uspořádány do 12 bytových jednotek/domácností. Jedenáct domácností tvoří 8 jednolůžkových pokojů a společné prostory, jedna domácnost je tvořena 4 pokoji a společnými prostory. Společné prostory každé domácnosti tvoří obývací pokoj, jídelna a kuchyňka.

V zařízení je provozována fyzioterapie a fitness. Uživatelé mohou relaxovat v horkých vířivkách (jacuzzi), využívaných pro hydroterapii.

Více informací zde

Zdroj a foto: Značka kvality v sociálních službách

Další zprávy

16.01.2018
Tak se jmenuje publikace Českého statistického úřadu, která je užitečným vhledem do života populace nacházející se v seniorském věku. Naše ukázka z ní se týká bydlení.

Data jsou z výběrového Šetření životních podmínek (SILC) a týkají se pouze lidí, kteří bydlí...

15.01.2018 Ve středu 10. ledna diskutovali zástupci měst Liberec a Žitava o problematice bydlení s odbornou veřejností, a to na prvním z pěti plánovaných setkání.
12.01.2018 Od ledna 2018 začne platit legislativní požadavek na soukromé novostavby (například pro bytové domy) nad 1500 m2, podle kterého bude možné nově stavět pouze tzv. budovy s téměř nulovou spotřebou.
11.01.2018 O bydlení seniorů jsme psali nejednou, ale informace, zvlášť pokud se můžeme dozvědět o tom, jak situaci řeší v zahraničí, jsou vždy užitečné.
10.01.2018 Státní podniky a příspěvkové organizace mohou vyčerpat z Operačního programu Životní prostředí až 250 milionů korun na zpracování podkladových analýz na státní a regionální úrovni.