Inspirace nikdy není dostatek - Sóltún Nursing home Island

O bydlení seniorů jsme psali nejednou, ale informace, zvlášť pokud se můžeme dozvědět o tom, jak situaci řeší v zahraničí, jsou vždy užitečné.

Zveme vás na Island, do domova Sóltún Nursing home, který vyniká i na místní poměry vysokým standardem bydlení i služeb.
Domov je vybaven moderními technologiemi a efektivním signalizačním systémem, což zvyšuje  pohodlí uživatelů i zaměstnanců. Domov nabízí ubytování pouze v jednolůžkových pokojích studiového typu o rozměrech 30 m2, jehož součástí je koupelna a WC.

V zařízení se nachází celkem 92 pokojů na 3 podlažích, které jsou uspořádány do 12 bytových jednotek/domácností. Jedenáct domácností tvoří 8 jednolůžkových pokojů a společné prostory, jedna domácnost je tvořena 4 pokoji a společnými prostory. Společné prostory každé domácnosti tvoří obývací pokoj, jídelna a kuchyňka.

V zařízení je provozována fyzioterapie a fitness. Uživatelé mohou relaxovat v horkých vířivkách (jacuzzi), využívaných pro hydroterapii.

Více informací zde

Zdroj a foto: Značka kvality v sociálních službách

Další zprávy

23.03.2018
V otázkách rozúčtování panuje mnoho nejasností, následující text umožní základní orientaci v problematice.

Tepelná energie v bytových domech

Teplo k vytápění a teplá voda jsou v mnoha bytových domech...

20.03.2018 Snad již většina vlastníků starších bytových domů provedla základní energetická opatření, jako je zateplení fasády, rekonstrukce střechy a výměna oken.
19.03.2018 Pardubice rozdělily další startovací byty. O tom, komu bude celkem pětadvacet bytů pronajato, přitom rozhodlo únorové slosování.
16.03.2018 Rozúčtování a vyúčtování nákladů na plnění spojená s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty (služby) jsou na sebe navazující procesy.
15.03.2018 Měření spotřeby energií a médií je vstupním předpokladem pro energetický management v podmínkách bytových domů.