Finančně dostupné bydlení

Současný vývoj realitního trhu není „uživatelsky“ příznivý. Náklady, které za bydlení musíme vynakládat, jsou enormně vysoké.

Česká republika se již z hlediska životních nákladů přibližuje západoevroským zemím.Růst výše příjmu tomu ale plně neodpovídá. Ve městech s dobrou nabídkou pracovních príležitostí prudce rostou prodejní i nájemní ceny bytů a naopak chybí nabídka finančně dostupného bydlení pro domácnosti se středními a nižšími příjmy. Jaká jsou možná řešení?

Zajímavé informace shromáždila najdete zde.

Zdroj: Diakonie České církve evangelické

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.