Priorita města Karviná – rekonstrukce objektu Kosmos

Statutární město Karviná v současné době připravuje celkovou rekonstrukci objektu ubytovny Kosmos včetně jeho blízkého okolí.

Jedná se o náročný projekt, při kterém dojde k demolici objektů stávající vývařovny, restaurace a výměníkové stanice, rekonstrukci tří věžových objektů a vybudování nových parkovacích stání včetně úpravy okolí a zeleně.

V rámci rekonstrukce věžových domů budou provedeny stavební práce, které budou spočívat ve výměně nášlapných vrstev společných prostor a bytů, okenních a dveřních výplní, instalačních šachet, výtahů, zateplení obvodového pláště a střešní konstrukce.

Samotné tři  věžové objekty budou upraveny na 144 bytů 2+kk, z nichž některé budou upraveny i pro  občany  s omezeným pohybem. 

Více informací zde

Zdroj a foto: web města Karviná, redakčně kráceno

Další zprávy

14.12.2018
V programu Regenerace sídlišť bylo v letošním roce schváleno 18 žádostí za 99 070 927 Kč.

Výhody programu:

  • platí pro celé území ČR,
  • možnost kombinace dotace s úvěrem,
  • příznivá úroková sazba...
13.12.2018 Skoro dva a půl tisíce jihomoravských seniorů čeká na umístění do domova pro seniory nebo domova se zvláštním režimem.
12.12.2018 Seriál tohoto měsíce sleduje krok za krokem programy, které spravuje Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a jejichž cílem je podporovat kvalitní bydlení v Česku.
11.12.2018 Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvy k předkládání žádostí do programu Podpora bydlení.
07.12.2018 Obecní dům, klubovna pro spolky, hasičská zbrojnice, knihovna či park. Tyto objekty mohou vzniknout na místech, kde nyní stojí chátrající budovy, které není možné v současném stavu využít.