Priorita města Karviná – rekonstrukce objektu Kosmos

Statutární město Karviná v současné době připravuje celkovou rekonstrukci objektu ubytovny Kosmos včetně jeho blízkého okolí.

Jedná se o náročný projekt, při kterém dojde k demolici objektů stávající vývařovny, restaurace a výměníkové stanice, rekonstrukci tří věžových objektů a vybudování nových parkovacích stání včetně úpravy okolí a zeleně.

V rámci rekonstrukce věžových domů budou provedeny stavební práce, které budou spočívat ve výměně nášlapných vrstev společných prostor a bytů, okenních a dveřních výplní, instalačních šachet, výtahů, zateplení obvodového pláště a střešní konstrukce.

Samotné tři  věžové objekty budou upraveny na 144 bytů 2+kk, z nichž některé budou upraveny i pro  občany  s omezeným pohybem. 

Více informací zde

Zdroj a foto: web města Karviná, redakčně kráceno

Další zprávy

23.03.2018
V otázkách rozúčtování panuje mnoho nejasností, následující text umožní základní orientaci v problematice.

Tepelná energie v bytových domech

Teplo k vytápění a teplá voda jsou v mnoha bytových domech...

20.03.2018 Snad již většina vlastníků starších bytových domů provedla základní energetická opatření, jako je zateplení fasády, rekonstrukce střechy a výměna oken.
19.03.2018 Pardubice rozdělily další startovací byty. O tom, komu bude celkem pětadvacet bytů pronajato, přitom rozhodlo únorové slosování.
16.03.2018 Rozúčtování a vyúčtování nákladů na plnění spojená s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty (služby) jsou na sebe navazující procesy.
15.03.2018 Měření spotřeby energií a médií je vstupním předpokladem pro energetický management v podmínkách bytových domů.