Na byty v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny má MMR připraveno 40 milionů korun

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová vyhlásila dvě výzvy pro obce, které leží v dosahu průmyslové zóny Solnice-Kvasiny.

Ministerstvo pro místní rozvoj má pro žadatele připraveno celkem 60 milionů korun.

V rámci jedné výzvy mohou obce požádat o dotaci na výstavbu obecních bytů, v druhé výzvě o dotaci na zainvestování pozemků pro bytovou výstavbu.

Předkládání žádostí začíná 3. dubna a končí 31. května.

„Výzvou reagujeme na aktuální potřeby tohoto regionu, kde díky působnosti velkého investora došlo k rychlému nárůstu nabídky pracovních příležitostí. Na výstavbu bytů máme připraveno čtyřicet milionů korun a na zainvestování pozemků dvacet milionů korun,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Zvýšení počtu nájemních bytů a pozemků pro výstavbu bytů určených pro trvalé bydlení přispěje ke zlepšení životních podmínek v obcích, které se potýkají s nadměrným přílivem pracovních sil. Díky rozšíření možností bydlení dojde i k nárůstu trvale bydlících obyvatel. Místním samosprávám se tak rozšíří i možnosti zvyšování bezpečnosti, zlepšování životního prostředí a dalšímu rozšiřování potřebných služeb pro své občany.

Další informace jsou k dispozici ZDE

Zdroj: MMR

Další zprávy

23.04.2018
Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.

Podle vyhlášky č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, § 40 odst. 2, Rodinné domy a...

20.04.2018 Státní fond rozvoje bydlení vás srdečně zve na Stavební veletrhy Brno, které se konají ve dnech 25.–28. dubna. Můžete se s námi setkat a konzultovat otázky týkající se programů SFRB ve Stavebním poradenském centru v pavilonu P brněnského výstaviště, stánek č. 141.
18.04.2018 Od poloviny dubna se veřejnost může seznámit s oficiální verzí návrhu Metropolitního plánu, nového územního plánu pro Prahu. Připomínky k návrhu bude možné zasílat po dobu 30 dnů od 27. června.
17.04.2018 Staré domy mají pro mnoho lidí zvláštní kouzlo. V následujícím článku se dozvíte, jak správně postupovat při jejich rekonstrukci, aby ono kouzlo neztratilo nic ze své síly.
10.04.2018 Úřad pro ochranu osobních údajů zpracoval desatero nejčastějších omylů či zavádějících tvrzení o obecném nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).