Prosincový seriál. Programy SFRB

Máte v úmyslu zasvětit rok 2019 zušlechťování svého bydlení, tedy chcete stavět, rekonstruovat či snižovat energetickou náročnost nemovitosti, v níž aktuálně žijete, a nemáte dostatek peněz na realizaci projektu?

Prosincový seriál vás seznámí s možnostmi, které nabízí Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) prostřednictvím svých programů.

V úvodu malá poznámka, která ovšem není nadbytečná. V zásadě se státní podpory, tedy i ta ze SFRB, dají rozdělit na dotační a úvěrové a v obou případech platí, že než začneme stavět či rekonstruovat, je potřeba zkontrolovat si stav účtu, neboť by na něm mělo být deponováno dostatek finančních prostředků, protože žádná státní podpora, ovšem ani hypotéka od bankovních domů, nepokryje sto procent potřebných nákladů.

Než tedy začneme vyplňovat potřebné formuláře, je užitečné sestavit si podrobný finanční plán. Pokud toho sami nejsme schopni, což ovšem není žádná ostuda, ne každý se dokážeme orientovat v labyrintu čísel, vyplatí se požádat o pomoc přátele či finančního poradce.

Další, nikoli zbytečná poznámka se týká čtení. Umět přečíst informační text je opravdu něco jiného, než listovat beletrií, a vyžaduje to zostřenou pozornost a značné soustředění. Je totiž nezbytné pochopit všechny informace, protože mohou ovlivnit naše další úvahy. Jinými slovy: chceme si přece z nabídek vybrat takovou, s jejíž pomocí realizujeme maximum. Jinými slovy abychom jeden rok nezateplovali, druhý nerekonstruovali vnitřní prostory a třetí nebudovali výtah… A opět – vyplatí se konzultovat s odpovědnými pracovníky či navštívit semináře, které pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj (tzv. konzultační dny), kde jsou i programy SFRB podrobně představovány. Semináře jsou zdarma a dozvíte se o nich například na stránkách Portálu o bydlení.

Pokud vás budou zajímat další podrobnosti či budete potřebovat odpověď na některé otázky, pište na mail info@remove-this.portalobydleni.cz

 

Další zprávy

14.12.2018
V programu Regenerace sídlišť bylo v letošním roce schváleno 18 žádostí za 99 070 927 Kč.

Výhody programu:

  • platí pro celé území ČR,
  • možnost kombinace dotace s úvěrem,
  • příznivá úroková sazba...
13.12.2018 Skoro dva a půl tisíce jihomoravských seniorů čeká na umístění do domova pro seniory nebo domova se zvláštním režimem.
12.12.2018 Seriál tohoto měsíce sleduje krok za krokem programy, které spravuje Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a jejichž cílem je podporovat kvalitní bydlení v Česku.
11.12.2018 Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvy k předkládání žádostí do programu Podpora bydlení.
07.12.2018 Obecní dům, klubovna pro spolky, hasičská zbrojnice, knihovna či park. Tyto objekty mohou vzniknout na místech, kde nyní stojí chátrající budovy, které není možné v současném stavu využít.