Díky úvěru od státu nechali zateplit dům

Něco málo přes tisíc korun měsíčně bude platit každá ze sedmnácti domácností v lounském domě, jehož obyvatelé se rozhodli pro úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení. Díky němu dům opravili a zateplili, přičemž peníze budou splácet jen sedm let.

Dům v nové podobě

Společenství pro dům kpt. Nálepky v Lounech získalo nízkoúročený úvěr od SFRB ve výši 1,5 milionu korun v rámci programu Panel 2013+, ze kterého nechali majitelé zateplit obvodový plášť budovy, opravit a zateplit střechu a lodžie včetně zasklení. Došlo i na vnitřní konstrukce, hromosvod a obnovu vstupních prostor. Úvěr má splatnost sedm let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. 

 

KlientSpolečenství pro dům kpt. Nálepky, Louny 
Datum podepsání smlouvy o úvěru29. července 2013
Výše úvěru1 500 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, oprava vnitřních konstrukcí, oprava a zateplení střechy, oprava lodžií vč. zasklení, oprava hromosvodu, obnova vstupních prostor

Zdroj: SFRB

  • Před rekonstrukcí

  • Opravená střecha

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.