Díky úvěru od státu nechali zateplit dům

Něco málo přes tisíc korun měsíčně bude platit každá ze sedmnácti domácností v lounském domě, jehož obyvatelé se rozhodli pro úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení. Díky němu dům opravili a zateplili, přičemž peníze budou splácet jen sedm let.

Dům v nové podobě

Společenství pro dům kpt. Nálepky v Lounech získalo nízkoúročený úvěr od SFRB ve výši 1,5 milionu korun v rámci programu Panel 2013+, ze kterého nechali majitelé zateplit obvodový plášť budovy, opravit a zateplit střechu a lodžie včetně zasklení. Došlo i na vnitřní konstrukce, hromosvod a obnovu vstupních prostor. Úvěr má splatnost sedm let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. 

 

KlientSpolečenství pro dům kpt. Nálepky, Louny 
Datum podepsání smlouvy o úvěru29. července 2013
Výše úvěru1 500 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, oprava vnitřních konstrukcí, oprava a zateplení střechy, oprava lodžií vč. zasklení, oprava hromosvodu, obnova vstupních prostor

Zdroj: SFRB

  • Před rekonstrukcí

  • Opravená střecha

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.