Díky úvěru od státu nechali zateplit dům

Něco málo přes tisíc korun měsíčně bude platit každá ze sedmnácti domácností v lounském domě, jehož obyvatelé se rozhodli pro úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení. Díky němu dům opravili a zateplili, přičemž peníze budou splácet jen sedm let.

Dům v nové podobě

Společenství pro dům kpt. Nálepky v Lounech získalo nízkoúročený úvěr od SFRB ve výši 1,5 milionu korun v rámci programu Panel 2013+, ze kterého nechali majitelé zateplit obvodový plášť budovy, opravit a zateplit střechu a lodžie včetně zasklení. Došlo i na vnitřní konstrukce, hromosvod a obnovu vstupních prostor. Úvěr má splatnost sedm let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. 

 

KlientSpolečenství pro dům kpt. Nálepky, Louny 
Datum podepsání smlouvy o úvěru29. července 2013
Výše úvěru1 500 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, oprava vnitřních konstrukcí, oprava a zateplení střechy, oprava lodžií vč. zasklení, oprava hromosvodu, obnova vstupních prostor

Zdroj: SFRB

  • Před rekonstrukcí

  • Opravená střecha

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.