Přelouč plánuje sociální bydlení pro osamělé matky

Hned ve dvou objektech chce město Přelouč v Pardubickém kraji vybudovat sociální bydlení. Vedení obce doufá, že bude možné získat na tuto přestavbu dotace. V bytech by mohly bydlet například matky samoživitelky, které se ocitnou ve finanční tísni.

Přelouč má hned dvě stavby, v nichž chce vybudovat sociální byty pro potřebné. Město chce bydlení poskytnout lidem v sociální tísni, což mohou být například isamělé matky nebo senioři.

Již v roce 2011 dostal odbor správy majetku a infrastruktury úkol vytipovat pozemky ve vlastnictví města vhodných pro zamýšlenou výstavbu sociálních bytů. V té době však město žádný pozemek, který by byl pro zamýšlenou výstavbu vhodný nevlastnilo. V závěru roku však získalo do vlastnictví areál bývalé firmy SVOS a předpokládá se, že administrativní budova by na toto sociální bydlení mohla být zrekonstruována. 

Počítá se i s bezbariérovými byty

Druhý vhodný pozemek je v ulici K. H. Máchy s rozlohou 1934 m2. Na pozemku stojí dům, který už má má zateplenou fasádu, nová okna a začala jeho vnitřní přestavba na čtyři bytové jednotky s dispozicí 2+1 s příslušenstvím o velikosti cca 63 metrů čtverečních, počítá se rovněž s bezbariérovými byty v přízemí a dalšího bytu v půdním prostoru, součástí je suchý sklep a prádelna. Celý objekt se podle vedení města jeví jako ideální právě pro rekonstrukci i pro výstavbu další budovy sociálních bytů.

Přelouč přitom doufá, že v budoucích letech budou dotace jak ze státních, tak i z evropských zdrojů nadále poskytovány pro výstavbu či rekonstrukce bytů i pro ostatní sociálně potřebné skupiny občanů. 

Zdroj: redakce, www.mestoprelouc.cz

Další zprávy

18.01.2019
O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace. Příjem žádostí byl zahájen 4. ledna 2019.

Hlavní myšlenka konceptu Housing First (Bydlení především) vychází z toho, že lidé v bytové nouzi...

17.01.2019 Zajistit si odpovídajícího projektanta, je jednou ze základních povinností stavebníka.
16.01.2019 Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.
15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.