Přelouč plánuje sociální bydlení pro osamělé matky

Hned ve dvou objektech chce město Přelouč v Pardubickém kraji vybudovat sociální bydlení. Vedení obce doufá, že bude možné získat na tuto přestavbu dotace. V bytech by mohly bydlet například matky samoživitelky, které se ocitnou ve finanční tísni.

Přelouč má hned dvě stavby, v nichž chce vybudovat sociální byty pro potřebné. Město chce bydlení poskytnout lidem v sociální tísni, což mohou být například isamělé matky nebo senioři.

Již v roce 2011 dostal odbor správy majetku a infrastruktury úkol vytipovat pozemky ve vlastnictví města vhodných pro zamýšlenou výstavbu sociálních bytů. V té době však město žádný pozemek, který by byl pro zamýšlenou výstavbu vhodný nevlastnilo. V závěru roku však získalo do vlastnictví areál bývalé firmy SVOS a předpokládá se, že administrativní budova by na toto sociální bydlení mohla být zrekonstruována. 

Počítá se i s bezbariérovými byty

Druhý vhodný pozemek je v ulici K. H. Máchy s rozlohou 1934 m2. Na pozemku stojí dům, který už má má zateplenou fasádu, nová okna a začala jeho vnitřní přestavba na čtyři bytové jednotky s dispozicí 2+1 s příslušenstvím o velikosti cca 63 metrů čtverečních, počítá se rovněž s bezbariérovými byty v přízemí a dalšího bytu v půdním prostoru, součástí je suchý sklep a prádelna. Celý objekt se podle vedení města jeví jako ideální právě pro rekonstrukci i pro výstavbu další budovy sociálních bytů.

Přelouč přitom doufá, že v budoucích letech budou dotace jak ze státních, tak i z evropských zdrojů nadále poskytovány pro výstavbu či rekonstrukce bytů i pro ostatní sociálně potřebné skupiny občanů. 

Zdroj: redakce, www.mestoprelouc.cz

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.