V Mělníce díky SFRB opravili základy panelového domu

Třináct set korun měsíčně budou po dobu dvaceti let splácet obyvatelé jednotlivých bytů menšího mělnického panelového domu, který díky půjčce od Státního fondu rozvoje bydlení prošel rekonstrukcí. Zaměřila se především na opravu hydroizolace, sanaci základů a zateplení.

Po opravě a sanací základů

Obyvatelé šesti bytů z domu ve Fričově ulici na Mělníce se rozhodli půjčit si peníze od SFRB v rámci programu Panel 2013+, díky čemuž získali nízký a pevně fixovaný úrok po celou dobu splácení. 

KlientSpolečenství vlastníků Fričova v Mělníku
Datum uzavření smlouvy o úvěru22. října 2013
Výše úvěru1 500 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, sanaci základů a hydroizolaci, opravu a zateplení střechy, opravu výtahu a hromosvodů, opravu balkonů včetně zábradlí

Zdroj: SFRB

  • Původní stav

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.