V Mělníce díky SFRB opravili základy panelového domu

Třináct set korun měsíčně budou po dobu dvaceti let splácet obyvatelé jednotlivých bytů menšího mělnického panelového domu, který díky půjčce od Státního fondu rozvoje bydlení prošel rekonstrukcí. Zaměřila se především na opravu hydroizolace, sanaci základů a zateplení.

Po opravě a sanací základů

Obyvatelé šesti bytů z domu ve Fričově ulici na Mělníce se rozhodli půjčit si peníze od SFRB v rámci programu Panel 2013+, díky čemuž získali nízký a pevně fixovaný úrok po celou dobu splácení. 

KlientSpolečenství vlastníků Fričova v Mělníku
Datum uzavření smlouvy o úvěru22. října 2013
Výše úvěru1 500 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, sanaci základů a hydroizolaci, opravu a zateplení střechy, opravu výtahu a hromosvodů, opravu balkonů včetně zábradlí

Zdroj: SFRB

  • Původní stav

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.