V Milevsku i Odoleně vodě se zateplovalo

Představujeme vám dvě další úspěšné opravy panelových domů, na které si majitelé vzali úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení, jehož výhodou je mimo jiné nízký úrok. V obou případech bylo, tak jako obvykle, cílem především zateplení budov.

Dům v Milevsku před rekonstrukcí a zateplením

Povedenou rekonstrukcí prošel dům ve správě SVJ Písecké předměstí v Milevsku na Písecku - jeho obyvatelé si půjčili více než sedm milionů korun na deset let. V domě je celkem 40 bytů, výše splátky na každý z nich činí 1650 korun měsíčně. 

KlientSVJ Písecké předměstí Milevsko
Datum uzavření smlouvy o úvěru30. dubna 2014
Výše úvěru7 200 000 korun
Cíl rekonstrukcehydroizolace základů, zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, oprava výtahu, výměna elektroinstalace, modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodů, oprava konstrukcí a podlah ve společných prostorách a úprava vstupních prostor včetně schránek

Další rozsáhlou rekonstrukci nechali provést obyvatelé panelového domu v ulici Československé armády v Odoleně Vodě - loni si to na to půjčili čtyři miliony korun. Každý byt bude po dobu deseti let splácet 1100 korun měsíčně. 

 

Klient SVJ Československé armády, Odolena Voda
Datum uzavření smlouvy o úvěru29. dubna 2014
Výše úvěru4 000 000 korun
Cíl rekonstrukcehydroizolace základů, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, náhrada vnějších obvodových výplní a oprava zateplení střechy

Zdroj: SFRB

  • Milevsko po rekonstrukci

  • Dům v Odoleně Vodě po opravě

  • Na rekonstrukci tu byl nejvyšší čas

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.