V Milevsku i Odoleně vodě se zateplovalo

Představujeme vám dvě další úspěšné opravy panelových domů, na které si majitelé vzali úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení, jehož výhodou je mimo jiné nízký úrok. V obou případech bylo, tak jako obvykle, cílem především zateplení budov.

Dům v Milevsku před rekonstrukcí a zateplením

Povedenou rekonstrukcí prošel dům ve správě SVJ Písecké předměstí v Milevsku na Písecku - jeho obyvatelé si půjčili více než sedm milionů korun na deset let. V domě je celkem 40 bytů, výše splátky na každý z nich činí 1650 korun měsíčně. 

KlientSVJ Písecké předměstí Milevsko
Datum uzavření smlouvy o úvěru30. dubna 2014
Výše úvěru7 200 000 korun
Cíl rekonstrukcehydroizolace základů, zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, oprava výtahu, výměna elektroinstalace, modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodů, oprava konstrukcí a podlah ve společných prostorách a úprava vstupních prostor včetně schránek

Další rozsáhlou rekonstrukci nechali provést obyvatelé panelového domu v ulici Československé armády v Odoleně Vodě - loni si to na to půjčili čtyři miliony korun. Každý byt bude po dobu deseti let splácet 1100 korun měsíčně. 

 

Klient SVJ Československé armády, Odolena Voda
Datum uzavření smlouvy o úvěru29. dubna 2014
Výše úvěru4 000 000 korun
Cíl rekonstrukcehydroizolace základů, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, náhrada vnějších obvodových výplní a oprava zateplení střechy

Zdroj: SFRB

  • Milevsko po rekonstrukci

  • Dům v Odoleně Vodě po opravě

  • Na rekonstrukci tu byl nejvyšší čas

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.