V Milevsku i Odoleně vodě se zateplovalo

Představujeme vám dvě další úspěšné opravy panelových domů, na které si majitelé vzali úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení, jehož výhodou je mimo jiné nízký úrok. V obou případech bylo, tak jako obvykle, cílem především zateplení budov.

Dům v Milevsku před rekonstrukcí a zateplením

Povedenou rekonstrukcí prošel dům ve správě SVJ Písecké předměstí v Milevsku na Písecku - jeho obyvatelé si půjčili více než sedm milionů korun na deset let. V domě je celkem 40 bytů, výše splátky na každý z nich činí 1650 korun měsíčně. 

KlientSVJ Písecké předměstí Milevsko
Datum uzavření smlouvy o úvěru30. dubna 2014
Výše úvěru7 200 000 korun
Cíl rekonstrukcehydroizolace základů, zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, oprava výtahu, výměna elektroinstalace, modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodů, oprava konstrukcí a podlah ve společných prostorách a úprava vstupních prostor včetně schránek

Další rozsáhlou rekonstrukci nechali provést obyvatelé panelového domu v ulici Československé armády v Odoleně Vodě - loni si to na to půjčili čtyři miliony korun. Každý byt bude po dobu deseti let splácet 1100 korun měsíčně. 

 

Klient SVJ Československé armády, Odolena Voda
Datum uzavření smlouvy o úvěru29. dubna 2014
Výše úvěru4 000 000 korun
Cíl rekonstrukcehydroizolace základů, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, náhrada vnějších obvodových výplní a oprava zateplení střechy

Zdroj: SFRB

  • Milevsko po rekonstrukci

  • Dům v Odoleně Vodě po opravě

  • Na rekonstrukci tu byl nejvyšší čas

Další zprávy

19.02.2018
Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.

Zkušenosti jsou o to cennější, pokud je na shánění firmy a na samotné práce málo času. Čím jsme...

16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.