V Milevsku i Odoleně vodě se zateplovalo

Představujeme vám dvě další úspěšné opravy panelových domů, na které si majitelé vzali úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení, jehož výhodou je mimo jiné nízký úrok. V obou případech bylo, tak jako obvykle, cílem především zateplení budov.

Dům v Milevsku před rekonstrukcí a zateplením

Povedenou rekonstrukcí prošel dům ve správě SVJ Písecké předměstí v Milevsku na Písecku - jeho obyvatelé si půjčili více než sedm milionů korun na deset let. V domě je celkem 40 bytů, výše splátky na každý z nich činí 1650 korun měsíčně. 

KlientSVJ Písecké předměstí Milevsko
Datum uzavření smlouvy o úvěru30. dubna 2014
Výše úvěru7 200 000 korun
Cíl rekonstrukcehydroizolace základů, zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, oprava výtahu, výměna elektroinstalace, modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodů, oprava konstrukcí a podlah ve společných prostorách a úprava vstupních prostor včetně schránek

Další rozsáhlou rekonstrukci nechali provést obyvatelé panelového domu v ulici Československé armády v Odoleně Vodě - loni si to na to půjčili čtyři miliony korun. Každý byt bude po dobu deseti let splácet 1100 korun měsíčně. 

 

Klient SVJ Československé armády, Odolena Voda
Datum uzavření smlouvy o úvěru29. dubna 2014
Výše úvěru4 000 000 korun
Cíl rekonstrukcehydroizolace základů, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, náhrada vnějších obvodových výplní a oprava zateplení střechy

Zdroj: SFRB

  • Milevsko po rekonstrukci

  • Dům v Odoleně Vodě po opravě

  • Na rekonstrukci tu byl nejvyšší čas

Další zprávy

17.10.2018
Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Naší snahou je program Nová zelená úsporám neustále přizpůsobovat aktuálním trendům v oblasti...

16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.