V areálu padubických tiskáren budou nejspíše byty

Obchody, kanceláře, ale především byty by měly v dohledné doby vzniknout v areálu bývalých Východočeských tiskáren v Pardubicích. Soukromý developer zde plánuje zhruba stovku bytů různých velikostí.

Na územní rozhodnutí čeká soukromá firma, která chce stavět v areálu tiskáren v centru Pardubic. Developer objekt koupil v roce 2007, prázdný je však už devátý rok, protože tehdy musela průmyslová výroba z centra zmizet. Zdejší pozemky mají výměru 3800 metrů čtverečních a vzniknout by na nich měly zcela nové stavby. 

Záměr na revitalizaci areálu se postupem času vyvíjel až do současné podoby - měly by zde vzniknout tří objektů s převažující bytovou částí. Komerční část, kde bude umístěna kavárna, restaurace, kanceláře, popřípadě wellness, bude orientována převážně do Smilovy ulice.

Bydlení všech velikostí

V domech je navrženo 101 bytů různých velikostí od 1+kk po 5+kk,  převažují spíše menší byty. Ve společném suterénu by měla vzniknout parkovací stání a sklípky pro jednotlivé byty.V současné době je projekt ve fázi přípravy pro územní řízení. Na stávající objekty je vydán demoliční výměr.

Vedení města však mimo jiné požaduje, aby developer dořešil napojení areálu na dopravní systém. 

Zdroj: developer

Další zprávy

17.10.2018
Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Naší snahou je program Nová zelená úsporám neustále přizpůsobovat aktuálním trendům v oblasti...

16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.