V areálu padubických tiskáren budou nejspíše byty

Obchody, kanceláře, ale především byty by měly v dohledné doby vzniknout v areálu bývalých Východočeských tiskáren v Pardubicích. Soukromý developer zde plánuje zhruba stovku bytů různých velikostí.

Na územní rozhodnutí čeká soukromá firma, která chce stavět v areálu tiskáren v centru Pardubic. Developer objekt koupil v roce 2007, prázdný je však už devátý rok, protože tehdy musela průmyslová výroba z centra zmizet. Zdejší pozemky mají výměru 3800 metrů čtverečních a vzniknout by na nich měly zcela nové stavby. 

Záměr na revitalizaci areálu se postupem času vyvíjel až do současné podoby - měly by zde vzniknout tří objektů s převažující bytovou částí. Komerční část, kde bude umístěna kavárna, restaurace, kanceláře, popřípadě wellness, bude orientována převážně do Smilovy ulice.

Bydlení všech velikostí

V domech je navrženo 101 bytů různých velikostí od 1+kk po 5+kk,  převažují spíše menší byty. Ve společném suterénu by měla vzniknout parkovací stání a sklípky pro jednotlivé byty.V současné době je projekt ve fázi přípravy pro územní řízení. Na stávající objekty je vydán demoliční výměr.

Vedení města však mimo jiné požaduje, aby developer dořešil napojení areálu na dopravní systém. 

Zdroj: developer

Další zprávy

23.02.2018
Na konferenci Den malých obcí byl zahájen již 24. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Přihlášky mohou obce podávat do 30. dubna.

„Soutěž Vesnice roku spadá do dlouholeté strategie Ministerstva pro místní rozvoj, jak podporovat...

21.02.2018 Každá správa bytového domu je nutně spojena nejen s pasportem objektu a otevřením účetních knih, ale také s evidenčními a organizačními povinnostmi vlastníka objektu.
19.02.2018 Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.
16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.