V areálu padubických tiskáren budou nejspíše byty

Obchody, kanceláře, ale především byty by měly v dohledné doby vzniknout v areálu bývalých Východočeských tiskáren v Pardubicích. Soukromý developer zde plánuje zhruba stovku bytů různých velikostí.

Na územní rozhodnutí čeká soukromá firma, která chce stavět v areálu tiskáren v centru Pardubic. Developer objekt koupil v roce 2007, prázdný je však už devátý rok, protože tehdy musela průmyslová výroba z centra zmizet. Zdejší pozemky mají výměru 3800 metrů čtverečních a vzniknout by na nich měly zcela nové stavby. 

Záměr na revitalizaci areálu se postupem času vyvíjel až do současné podoby - měly by zde vzniknout tří objektů s převažující bytovou částí. Komerční část, kde bude umístěna kavárna, restaurace, kanceláře, popřípadě wellness, bude orientována převážně do Smilovy ulice.

Bydlení všech velikostí

V domech je navrženo 101 bytů různých velikostí od 1+kk po 5+kk,  převažují spíše menší byty. Ve společném suterénu by měla vzniknout parkovací stání a sklípky pro jednotlivé byty.V současné době je projekt ve fázi přípravy pro územní řízení. Na stávající objekty je vydán demoliční výměr.

Vedení města však mimo jiné požaduje, aby developer dořešil napojení areálu na dopravní systém. 

Zdroj: developer

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.