V areálu padubických tiskáren budou nejspíše byty

Obchody, kanceláře, ale především byty by měly v dohledné doby vzniknout v areálu bývalých Východočeských tiskáren v Pardubicích. Soukromý developer zde plánuje zhruba stovku bytů různých velikostí.

Na územní rozhodnutí čeká soukromá firma, která chce stavět v areálu tiskáren v centru Pardubic. Developer objekt koupil v roce 2007, prázdný je však už devátý rok, protože tehdy musela průmyslová výroba z centra zmizet. Zdejší pozemky mají výměru 3800 metrů čtverečních a vzniknout by na nich měly zcela nové stavby. 

Záměr na revitalizaci areálu se postupem času vyvíjel až do současné podoby - měly by zde vzniknout tří objektů s převažující bytovou částí. Komerční část, kde bude umístěna kavárna, restaurace, kanceláře, popřípadě wellness, bude orientována převážně do Smilovy ulice.

Bydlení všech velikostí

V domech je navrženo 101 bytů různých velikostí od 1+kk po 5+kk,  převažují spíše menší byty. Ve společném suterénu by měla vzniknout parkovací stání a sklípky pro jednotlivé byty.V současné době je projekt ve fázi přípravy pro územní řízení. Na stávající objekty je vydán demoliční výměr.

Vedení města však mimo jiné požaduje, aby developer dořešil napojení areálu na dopravní systém. 

Zdroj: developer

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.