Mladá Boleslav získala 50 milionů na opravu Severního sídliště

Další desítky milionů korun hodlá vedení Mladé Boleslavi investovat do oprav Severního sídliště, kde žije takřka polovina obyvatel města.

Zastupitelé 27. března schválili roční monitorovací zprávu o postupu realizace Integrovaného plánu rozvoje statutárního města Mladá Boleslav pro Integrovaný operační program – zóna Severní sídliště za rok 2013.

"V minulých dnech přišla písemně informace, že nám navíc do této dotace přiteče částka ve výši 50,5 milionů korun," řekl náměstek primátora Adolf Beznoska. V součtu tak v rámci tohoto programu včetně již realizovaných akcí město získalo na investice v Severním sídlišti téměř 190 milionů korun.  

Čtvrt miliardy korun za pět let

Díky těmto dotacím bude město letos investovat desítky milionů korun do revitalizace ulice U Stadionu, do úprav vnitrobloků a průjezdných komunikací u této ulice, do výstavby další části cyklostezky v ulici Na Radouči a do úpravy vnitrobloků a průjezdných komunikací u Mládežnické ulice.

V oblastí Severního sídliště bydlí přes dvacet tisíc lidí, tedy téměř polovina obyvatel statutárního města. Od roku 2009 zde radnice investovala téměř čtvrt miliardy korun, většinu z nich získala prostřednictvím dotací. Opravovala se jak veřejná prostranství, tak bytový fond. 

Zdroj: tisková zpráva města

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.