Mladá Boleslav získala 50 milionů na opravu Severního sídliště

Další desítky milionů korun hodlá vedení Mladé Boleslavi investovat do oprav Severního sídliště, kde žije takřka polovina obyvatel města.

Zastupitelé 27. března schválili roční monitorovací zprávu o postupu realizace Integrovaného plánu rozvoje statutárního města Mladá Boleslav pro Integrovaný operační program – zóna Severní sídliště za rok 2013.

"V minulých dnech přišla písemně informace, že nám navíc do této dotace přiteče částka ve výši 50,5 milionů korun," řekl náměstek primátora Adolf Beznoska. V součtu tak v rámci tohoto programu včetně již realizovaných akcí město získalo na investice v Severním sídlišti téměř 190 milionů korun.  

Čtvrt miliardy korun za pět let

Díky těmto dotacím bude město letos investovat desítky milionů korun do revitalizace ulice U Stadionu, do úprav vnitrobloků a průjezdných komunikací u této ulice, do výstavby další části cyklostezky v ulici Na Radouči a do úpravy vnitrobloků a průjezdných komunikací u Mládežnické ulice.

V oblastí Severního sídliště bydlí přes dvacet tisíc lidí, tedy téměř polovina obyvatel statutárního města. Od roku 2009 zde radnice investovala téměř čtvrt miliardy korun, většinu z nich získala prostřednictvím dotací. Opravovala se jak veřejná prostranství, tak bytový fond. 

Zdroj: tisková zpráva města

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.