V Líních si půjčili na zateplení pláště domu

Levný úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení umožnil obyvatelům domu v Plzni-Líních, aby pořídili zateplení a zároveň opravu balkonů a lodžií.

Obyvatelé se rozhodli pro kombinaci modré a bílé barvy

Společenství pro dům Vodárenská v Líních získalo od SFRB úvěr 1,8 milionů korun z programu Panel 2013+. Úvěr budou obyvatelé splácet deset let, přičemž po celou dobu mají fixovaný nízký úrok. V domě je dvanáct bytů, splátka na každý z nich činí přijatelných 1400 korun měsíčně.  

KlientSpolečenství pro dům Vodárenská, PLzeň - Líně
Výše splátky1400 korun na byt/měsíčně
Výše úvěru1 800 000 korun/10 let 
Cíl rekonstrukcesanace a zateplení obvodového pláště, oprava balkonů a lodžií včečtně zábradlí, zateplení půdního prostoru, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava hromosvodu

Zdroj: SFRB

  • Jiný úhel pohledu

  • Původní stav, omítka byla zašlá a dům nezateplený

  • Obyvatelé dvanáctky bytů si hodně polepšili

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.