V Líních si půjčili na zateplení pláště domu

Levný úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení umožnil obyvatelům domu v Plzni-Líních, aby pořídili zateplení a zároveň opravu balkonů a lodžií.

Obyvatelé se rozhodli pro kombinaci modré a bílé barvy

Společenství pro dům Vodárenská v Líních získalo od SFRB úvěr 1,8 milionů korun z programu Panel 2013+. Úvěr budou obyvatelé splácet deset let, přičemž po celou dobu mají fixovaný nízký úrok. V domě je dvanáct bytů, splátka na každý z nich činí přijatelných 1400 korun měsíčně.  

KlientSpolečenství pro dům Vodárenská, PLzeň - Líně
Výše splátky1400 korun na byt/měsíčně
Výše úvěru1 800 000 korun/10 let 
Cíl rekonstrukcesanace a zateplení obvodového pláště, oprava balkonů a lodžií včečtně zábradlí, zateplení půdního prostoru, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava hromosvodu

Zdroj: SFRB

  • Jiný úhel pohledu

  • Původní stav, omítka byla zašlá a dům nezateplený

  • Obyvatelé dvanáctky bytů si hodně polepšili

Další zprávy

18.01.2019
O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace. Příjem žádostí byl zahájen 4. ledna 2019.

Hlavní myšlenka konceptu Housing First (Bydlení především) vychází z toho, že lidé v bytové nouzi...

17.01.2019 Zajistit si odpovídajícího projektanta, je jednou ze základních povinností stavebníka.
16.01.2019 Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.
15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.