V Líních si půjčili na zateplení pláště domu

Levný úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení umožnil obyvatelům domu v Plzni-Líních, aby pořídili zateplení a zároveň opravu balkonů a lodžií.

Obyvatelé se rozhodli pro kombinaci modré a bílé barvy

Společenství pro dům Vodárenská v Líních získalo od SFRB úvěr 1,8 milionů korun z programu Panel 2013+. Úvěr budou obyvatelé splácet deset let, přičemž po celou dobu mají fixovaný nízký úrok. V domě je dvanáct bytů, splátka na každý z nich činí přijatelných 1400 korun měsíčně.  

KlientSpolečenství pro dům Vodárenská, PLzeň - Líně
Výše splátky1400 korun na byt/měsíčně
Výše úvěru1 800 000 korun/10 let 
Cíl rekonstrukcesanace a zateplení obvodového pláště, oprava balkonů a lodžií včečtně zábradlí, zateplení půdního prostoru, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava hromosvodu

Zdroj: SFRB

  • Jiný úhel pohledu

  • Původní stav, omítka byla zašlá a dům nezateplený

  • Obyvatelé dvanáctky bytů si hodně polepšili

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.