Příbram chce nabídnout městské byty nájemníkům

Zhruba pět desítek městských bytů si v Příbrami budou zřejmě moci odkoupit jejich nájemníci. Rozhodnout o tom však ještě musí vedení města.

Byty ve staré části města se zřejmě budou prodávat za podobnou cenu jako v minulých vlnách privatizace městského majetku, kdy se za metr čtvereční platilo 800 korun. Do prodeje mají jít například byty v domě Špalíček, případně byty v domě na rohu Pivovarské a Pražské ulici – tady však možná bude cena vyšší, protože budovy jsou v dobrém stavu. 

Privatizace bytů začala v Příbrami v roce 1995. V první vlně město prodávalo byty v domech na městských pozemcích, později dalo do prodeje i byty v domech na soukromých pozemcích. Velkou část městských bytů už radnice prodala, zejména na sídlištích. Do budoucna si chce ponechat hlavně sociální byty nebo byty v domě s pečovatelskou službou.

Zdroj: www.pribram.cz

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.