Příbram chce nabídnout městské byty nájemníkům

Zhruba pět desítek městských bytů si v Příbrami budou zřejmě moci odkoupit jejich nájemníci. Rozhodnout o tom však ještě musí vedení města.

Byty ve staré části města se zřejmě budou prodávat za podobnou cenu jako v minulých vlnách privatizace městského majetku, kdy se za metr čtvereční platilo 800 korun. Do prodeje mají jít například byty v domě Špalíček, případně byty v domě na rohu Pivovarské a Pražské ulici – tady však možná bude cena vyšší, protože budovy jsou v dobrém stavu. 

Privatizace bytů začala v Příbrami v roce 1995. V první vlně město prodávalo byty v domech na městských pozemcích, později dalo do prodeje i byty v domech na soukromých pozemcích. Velkou část městských bytů už radnice prodala, zejména na sídlištích. Do budoucna si chce ponechat hlavně sociální byty nebo byty v domě s pečovatelskou službou.

Zdroj: www.pribram.cz

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.