Příbram chce nabídnout městské byty nájemníkům

Zhruba pět desítek městských bytů si v Příbrami budou zřejmě moci odkoupit jejich nájemníci. Rozhodnout o tom však ještě musí vedení města.

Byty ve staré části města se zřejmě budou prodávat za podobnou cenu jako v minulých vlnách privatizace městského majetku, kdy se za metr čtvereční platilo 800 korun. Do prodeje mají jít například byty v domě Špalíček, případně byty v domě na rohu Pivovarské a Pražské ulici – tady však možná bude cena vyšší, protože budovy jsou v dobrém stavu. 

Privatizace bytů začala v Příbrami v roce 1995. V první vlně město prodávalo byty v domech na městských pozemcích, později dalo do prodeje i byty v domech na soukromých pozemcích. Velkou část městských bytů už radnice prodala, zejména na sídlištích. Do budoucna si chce ponechat hlavně sociální byty nebo byty v domě s pečovatelskou službou.

Zdroj: www.pribram.cz

Další zprávy

19.02.2018
Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.

Zkušenosti jsou o to cennější, pokud je na shánění firmy a na samotné práce málo času. Čím jsme...

16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.