Příbram chce nabídnout městské byty nájemníkům

Zhruba pět desítek městských bytů si v Příbrami budou zřejmě moci odkoupit jejich nájemníci. Rozhodnout o tom však ještě musí vedení města.

Byty ve staré části města se zřejmě budou prodávat za podobnou cenu jako v minulých vlnách privatizace městského majetku, kdy se za metr čtvereční platilo 800 korun. Do prodeje mají jít například byty v domě Špalíček, případně byty v domě na rohu Pivovarské a Pražské ulici – tady však možná bude cena vyšší, protože budovy jsou v dobrém stavu. 

Privatizace bytů začala v Příbrami v roce 1995. V první vlně město prodávalo byty v domech na městských pozemcích, později dalo do prodeje i byty v domech na soukromých pozemcích. Velkou část městských bytů už radnice prodala, zejména na sídlištích. Do budoucna si chce ponechat hlavně sociální byty nebo byty v domě s pečovatelskou službou.

Zdroj: www.pribram.cz

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.