Patnáct set korun měsíčně za opravený dům

Výhodná půjčka ve výši dvou milionů korun, kterou si vzali majitelé bytů ve starším domě v Plzni, umožnila jeho komplexní zateplení. V rámci programu Panel 2013+ mají garantován nízký úrok po celou dobu deseti let.

Zelená omítka dům rozsvítila

Společenství pro dům Sukova v Plzni využilo úvěr z programu Panel 2013+  od Státního fondu rozvoje bydlení. Dva miliony korun budou obyvatelé dvanácti bytů splácet po dobu deseti let, přičemž měsíční splátka na každý z nich činí zhruba 1500 korun.  

KlientSpolečenství pro dům Sukova, Plzeň
Měsíční splátka 1500 korun
Výše úvěru2 000 000 korun
Cíl rekonstrukceoprava obvodového pláště, oprava lodžií a balkónů včetně zábradlí, sanace a zateplení obvodového pláště, výměna střešní krytiny, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava hromosvodů a protipožárních zařízení

Zdroj: SFRB

  • Dům byl zašlý a chybělo mu zateplení

  • Čelní pohled na opravený dům

  • Původní stav

Další zprávy

18.01.2019
O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace. Příjem žádostí byl zahájen 4. ledna 2019.

Hlavní myšlenka konceptu Housing First (Bydlení především) vychází z toho, že lidé v bytové nouzi...

17.01.2019 Zajistit si odpovídajícího projektanta, je jednou ze základních povinností stavebníka.
16.01.2019 Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.
15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.