Patnáct set korun měsíčně za opravený dům

Výhodná půjčka ve výši dvou milionů korun, kterou si vzali majitelé bytů ve starším domě v Plzni, umožnila jeho komplexní zateplení. V rámci programu Panel 2013+ mají garantován nízký úrok po celou dobu deseti let.

Zelená omítka dům rozsvítila

Společenství pro dům Sukova v Plzni využilo úvěr z programu Panel 2013+  od Státního fondu rozvoje bydlení. Dva miliony korun budou obyvatelé dvanácti bytů splácet po dobu deseti let, přičemž měsíční splátka na každý z nich činí zhruba 1500 korun.  

KlientSpolečenství pro dům Sukova, Plzeň
Měsíční splátka 1500 korun
Výše úvěru2 000 000 korun
Cíl rekonstrukceoprava obvodového pláště, oprava lodžií a balkónů včetně zábradlí, sanace a zateplení obvodového pláště, výměna střešní krytiny, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava hromosvodů a protipožárních zařízení

Zdroj: SFRB

  • Dům byl zašlý a chybělo mu zateplení

  • Čelní pohled na opravený dům

  • Původní stav

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.