Patnáct set korun měsíčně za opravený dům

Výhodná půjčka ve výši dvou milionů korun, kterou si vzali majitelé bytů ve starším domě v Plzni, umožnila jeho komplexní zateplení. V rámci programu Panel 2013+ mají garantován nízký úrok po celou dobu deseti let.

Zelená omítka dům rozsvítila

Společenství pro dům Sukova v Plzni využilo úvěr z programu Panel 2013+  od Státního fondu rozvoje bydlení. Dva miliony korun budou obyvatelé dvanácti bytů splácet po dobu deseti let, přičemž měsíční splátka na každý z nich činí zhruba 1500 korun.  

KlientSpolečenství pro dům Sukova, Plzeň
Měsíční splátka 1500 korun
Výše úvěru2 000 000 korun
Cíl rekonstrukceoprava obvodového pláště, oprava lodžií a balkónů včetně zábradlí, sanace a zateplení obvodového pláště, výměna střešní krytiny, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava hromosvodů a protipožárních zařízení

Zdroj: SFRB

  • Dům byl zašlý a chybělo mu zateplení

  • Čelní pohled na opravený dům

  • Původní stav

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.