Ve Zlíně si od SFRB půjčili pět milionů korun

Doslova od podlahy až po střechu nechalo opravit panelový dům společenství vlastníků ve zlínské části Křiby. Umožnil jim to výhodný úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení ve více než pětimilionové výši.

Nově opravený vchod do zlínského paneláku

Tisíc korun měsíčně po dobu patnácti let. Tolik bude platit každý z osmačtyřiceti bytů coby velice přijatelnou splátku za levný úvěr, který si společenství vlastníků jednotek Křiby ve Zlíně vzalo v rámci programu Panel 2013+. Díky němu mohli nechat důkladně zateplit starší panelový dům a mohou tak počítat s nižšími výdaji na vytápění.

Půjčky od Státního fondu rozvoje bydlení lze využít rovněž na opravu nepanelových domů, nerozhoduje ani způsob vlastnictví. Mohou si je vzít nejen SVJ, ale i bytová družstva, obce či soukromí majitelé. 

KlientSVJ Křiby, Zlín
Výše úvěru 5 100 000 korun
Výše splátky1000 korun/byt
Cíl rekonstrukcesanace základů a izolace spodní stavby, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava a zateplení střechy, oprava a zasklení lodžií, oprava hromosvodů a úprava vstupního prostoru. 

Zdroj: SFRB

  • Nová omítka v tlumené hnědé na zatepleném plášti

  • Původní stav už byl neudržitelný

Další zprávy

21.02.2018
Každá správa bytového domu je nutně spojena nejen s pasportem objektu a otevřením účetních knih, ale také s evidenčními a organizačními povinnostmi vlastníka objektu.

K řádnému užívání bytového domu je zapotřebí vedle řady organizačních pokynů především vedení...

19.02.2018 Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.
16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.