Ve Zlíně si od SFRB půjčili pět milionů korun

Doslova od podlahy až po střechu nechalo opravit panelový dům společenství vlastníků ve zlínské části Křiby. Umožnil jim to výhodný úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení ve více než pětimilionové výši.

Nově opravený vchod do zlínského paneláku

Tisíc korun měsíčně po dobu patnácti let. Tolik bude platit každý z osmačtyřiceti bytů coby velice přijatelnou splátku za levný úvěr, který si společenství vlastníků jednotek Křiby ve Zlíně vzalo v rámci programu Panel 2013+. Díky němu mohli nechat důkladně zateplit starší panelový dům a mohou tak počítat s nižšími výdaji na vytápění.

Půjčky od Státního fondu rozvoje bydlení lze využít rovněž na opravu nepanelových domů, nerozhoduje ani způsob vlastnictví. Mohou si je vzít nejen SVJ, ale i bytová družstva, obce či soukromí majitelé. 

KlientSVJ Křiby, Zlín
Výše úvěru 5 100 000 korun
Výše splátky1000 korun/byt
Cíl rekonstrukcesanace základů a izolace spodní stavby, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava a zateplení střechy, oprava a zasklení lodžií, oprava hromosvodů a úprava vstupního prostoru. 

Zdroj: SFRB

  • Nová omítka v tlumené hnědé na zatepleném plášti

  • Původní stav už byl neudržitelný

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.