Ve Zlíně si od SFRB půjčili pět milionů korun

Doslova od podlahy až po střechu nechalo opravit panelový dům společenství vlastníků ve zlínské části Křiby. Umožnil jim to výhodný úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení ve více než pětimilionové výši.

Nově opravený vchod do zlínského paneláku

Tisíc korun měsíčně po dobu patnácti let. Tolik bude platit každý z osmačtyřiceti bytů coby velice přijatelnou splátku za levný úvěr, který si společenství vlastníků jednotek Křiby ve Zlíně vzalo v rámci programu Panel 2013+. Díky němu mohli nechat důkladně zateplit starší panelový dům a mohou tak počítat s nižšími výdaji na vytápění.

Půjčky od Státního fondu rozvoje bydlení lze využít rovněž na opravu nepanelových domů, nerozhoduje ani způsob vlastnictví. Mohou si je vzít nejen SVJ, ale i bytová družstva, obce či soukromí majitelé. 

KlientSVJ Křiby, Zlín
Výše úvěru 5 100 000 korun
Výše splátky1000 korun/byt
Cíl rekonstrukcesanace základů a izolace spodní stavby, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava a zateplení střechy, oprava a zasklení lodžií, oprava hromosvodů a úprava vstupního prostoru. 

Zdroj: SFRB

  • Nová omítka v tlumené hnědé na zatepleném plášti

  • Původní stav už byl neudržitelný

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.