Ve Zlíně si od SFRB půjčili pět milionů korun

Doslova od podlahy až po střechu nechalo opravit panelový dům společenství vlastníků ve zlínské části Křiby. Umožnil jim to výhodný úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení ve více než pětimilionové výši.

Nově opravený vchod do zlínského paneláku

Tisíc korun měsíčně po dobu patnácti let. Tolik bude platit každý z osmačtyřiceti bytů coby velice přijatelnou splátku za levný úvěr, který si společenství vlastníků jednotek Křiby ve Zlíně vzalo v rámci programu Panel 2013+. Díky němu mohli nechat důkladně zateplit starší panelový dům a mohou tak počítat s nižšími výdaji na vytápění.

Půjčky od Státního fondu rozvoje bydlení lze využít rovněž na opravu nepanelových domů, nerozhoduje ani způsob vlastnictví. Mohou si je vzít nejen SVJ, ale i bytová družstva, obce či soukromí majitelé. 

KlientSVJ Křiby, Zlín
Výše úvěru 5 100 000 korun
Výše splátky1000 korun/byt
Cíl rekonstrukcesanace základů a izolace spodní stavby, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava a zateplení střechy, oprava a zasklení lodžií, oprava hromosvodů a úprava vstupního prostoru. 

Zdroj: SFRB

  • Nová omítka v tlumené hnědé na zatepleném plášti

  • Původní stav už byl neudržitelný

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.