MAJITEL v. NÁJEMNÍK: hledejte odpovědi v naší poradně

Potřebujete poradit se změnami, které do vztahu majitele a nájemníka vnesl nový občanský zákoník? Obraťte se na poradnu Portálu o bydlení. Svůj vlastní názor můžete vyjádřit pomocí dotazníku, který jsme rovněž zveřejnili.

Trápí vás změny, které na vás odd letošního roku dopadly coby na majitele bytu či nájemníka? Nebo v nich nevidíte žádný problém, jen vám není vše úplně jasné? 

Zajímá nás váš názor, a proto jsme připravili dotazník - v něm můžete pomocí otázek dát najevo, jak se vašeho života nové zákony dotkly. Týká se to jak nového občanského zákoníku, který mimo jiné měnil náležitosti nájemní smlouvy či výpovědi z nájmu, tak zákona o obchodních korporacích, který má přímý vliv na činnost bytových družstev. Společenství vlastníků jednotek se zase od letošního roku potýkají s tím, že už neexistují vzorové stanovy a ona tápou, zda jim vystačí ty dosavadní či nikoliv. 

Výsledky dotazníku mohou přispět ke změnám zákoníku

Budeme rádi, když náš dotazník vyplníte a to hned z několika důvodů. Jednak díky tomu budeme vědět, jakým směrem se zaměřit při přípravě textů na Portál o bydlení. Výsledky dotazníku navíc poslouží jako podklad pro další jednání právníků, zákonodárců a vlády, kteří se už nyní zabývají připomínkami k nově platné legislativě. Výsledkem by měla být například novela nového občanského zákoníku, která upraví ta jeho ustanovení, která lidem v praxi způsobují zbytečné problémy. 

Pokud chcete nejen vyjádřit svůj názor, ale zároveň také potřebujete poradit s problémy, které se týkající bydlení - a nejen pokud jde o změny platné od letošního roku, obraťte se na poradnu Portálu o bydlení. Dosavadní otázky a odpovědi, které neustále průběžně doplňujeme, najdete ZDE, rozdělené tematicky do jednotlivých kapitol. 

Své dotazy můžete posílat na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.