MAJITEL v. NÁJEMNÍK: hledejte odpovědi v naší poradně

Potřebujete poradit se změnami, které do vztahu majitele a nájemníka vnesl nový občanský zákoník? Obraťte se na poradnu Portálu o bydlení. Svůj vlastní názor můžete vyjádřit pomocí dotazníku, který jsme rovněž zveřejnili.

Trápí vás změny, které na vás odd letošního roku dopadly coby na majitele bytu či nájemníka? Nebo v nich nevidíte žádný problém, jen vám není vše úplně jasné? 

Zajímá nás váš názor, a proto jsme připravili dotazník - v něm můžete pomocí otázek dát najevo, jak se vašeho života nové zákony dotkly. Týká se to jak nového občanského zákoníku, který mimo jiné měnil náležitosti nájemní smlouvy či výpovědi z nájmu, tak zákona o obchodních korporacích, který má přímý vliv na činnost bytových družstev. Společenství vlastníků jednotek se zase od letošního roku potýkají s tím, že už neexistují vzorové stanovy a ona tápou, zda jim vystačí ty dosavadní či nikoliv. 

Výsledky dotazníku mohou přispět ke změnám zákoníku

Budeme rádi, když náš dotazník vyplníte a to hned z několika důvodů. Jednak díky tomu budeme vědět, jakým směrem se zaměřit při přípravě textů na Portál o bydlení. Výsledky dotazníku navíc poslouží jako podklad pro další jednání právníků, zákonodárců a vlády, kteří se už nyní zabývají připomínkami k nově platné legislativě. Výsledkem by měla být například novela nového občanského zákoníku, která upraví ta jeho ustanovení, která lidem v praxi způsobují zbytečné problémy. 

Pokud chcete nejen vyjádřit svůj názor, ale zároveň také potřebujete poradit s problémy, které se týkající bydlení - a nejen pokud jde o změny platné od letošního roku, obraťte se na poradnu Portálu o bydlení. Dosavadní otázky a odpovědi, které neustále průběžně doplňujeme, najdete ZDE, rozdělené tematicky do jednotlivých kapitol. 

Své dotazy můžete posílat na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

19.02.2018
Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.

Zkušenosti jsou o to cennější, pokud je na shánění firmy a na samotné práce málo času. Čím jsme...

16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.