Levný úvěr od SFRB pomohl k novému výtahu

V domě s téměř padesátkou bytů dosluhoval výtah, navíc neodpovídal novým bezpečnostním normám. Družstevníci se proto rozhodli, že pořídí nový - využili k tomu nízkoúročený úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení. Zhruba milion a půl s pevnou fixací si půjčili na deset let.

Interiér nového výtahu

KlientBytové družstvo Probyt, Hranice
Výše úvěru1 600 000 korun/10 let 
Výše splátky na byt300 korun měsíčně
Cíl rekonstrukceúprava stávající výtahové šachty, dodávka a montáž bezpřevodového výtahového stroje

 

 

 

  • Pohled zvenčí

  • Původní šachta

  • Starý výtah nevyhovoval bezpečnostním normám

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.