Na píseckém sídlišti přibudou parkovací místa i kontejnery

V rámci právě probíhající II. etapy revitalizace sídliště Portyč se jeho obyvatelé mohou těšit na zvýšení počtu parkovacích míst, zeleně a kontejnerů na komunální odpad. Město k tomu využívá fondy EU.

Momentálně je v lokalizované II. etapě 431 parkovacích míst, přičemž po dokončení jich zde bude 470. V prostoru bývalé budovy vojenské správy v blízkosti ulice Pražská město nechá vybudovat dalších 22 parkovací míst a celkem zde budou mít řidiči k dispozici 50 míst.

Dvakrát více zeleně

Velké změny se dotknou také stávajících stromů a veřejné zeleně. V rámci projektu město nechá vykácet 175 starých a nezdravch stromů, které nově nahradí takřka dvojnásobný počet stromů nových. Celkem bude na sídlišti Portyč vysazeno 356 stromů, které obohatí veřejnou zeleň. Zvýší se také počet kontejnerů na komunální a separovaný odpad. Těch je aktuálně na sídlišti 72 a nově jich bude 88.

Celkové náklady II. etapy revitalizace sídliště Portyč dosáhnou bezmála 40 milionů korun, z čehož z fondů EU bude hrazeno 85 procent a z rozpočtu města 15 procent nákladů. Veškeré stavební práce a úpravy veřejných prostranství budou dokončeny do konce října 2014.

Zdroj: www.pisek-mesto.cz

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.