Zodpovíme dotazy týkající se koupě a prodeje nemovitosti

Převod nemovitostí se může zadrhnout na spoustě drobností, s nimiž si laik nemusí umět poradit. Pokud potřebujete odbornou pomoc, obraťte se na naši poradnu, vaše dotazy rádi zodpovíme. Zároveň přinášíme tipy na texty, v nichž jsme se této problematice věnovali již v minulosti.

V rámci seriálu věnovaného převodu nemovitostí postupně vysvětlujeme, na jaká úskalí mohou narazit například prodejci bytů či kupci domů. Jde například o zákonná ustanovení, rozhodování, zda transakci zvládnou sami nebo si na pomoc vezmou realitní kancelář, či o povinnost zaplatit daň z peněz, které takto získali. 

Rádi bychom vás upozornili i na další texty, které najdete na Portálu o bydlení a které se rovněž věnují dané problematice. Patří sem například následující materiály:

- zde se mimo jiné dozvíte, že bys ti můžete mimo jiné pořídit v obálkovou metodou nebo v dražbě. 

- přečtěte si, jaká rizika skrývají některé nemovitosti, nejčastěji jde o nezateplené konstrukce budov, které znamenají vysoké tepelné ztráty, statické problémy konstrukcí střech či staré kotle bez pravidelné kontroly

- praktické informace o tom, co všechno by měla odrážet odpovídající cena bytu či domu

Posílejte dotazy, naši odborníci je zodpoví

Pokud jste v článcích nenašli odpověď na dotaz, který hledáte, můžete se podívat také na poradnu Portálu o bydlení. Najdete v ní desítky zodpovězených otázek, které jsou přehledně roztříděny do několika kapitol.

Potřebujete poradit s něčím dalším? Můžete se obrátit přímo na nás, dotazy týkající se koupě a prodeje nemovitostí, případně darování a dědických záležitostí a veškeré související problematiky můžete zasílat na e-mail info@portalobydleni.cz. 

Spojíme se s našimi partnery a spolupracujícími institucemi a zajistíme odpověď právě pro vaši situaci, kterou zveřejníme na našem webu bez uvedení osobních údajů a podobně. Více informací o fungování poradny najdete ZDE

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.