Zodpovíme dotazy týkající se koupě a prodeje nemovitosti

Převod nemovitostí se může zadrhnout na spoustě drobností, s nimiž si laik nemusí umět poradit. Pokud potřebujete odbornou pomoc, obraťte se na naši poradnu, vaše dotazy rádi zodpovíme. Zároveň přinášíme tipy na texty, v nichž jsme se této problematice věnovali již v minulosti.

V rámci seriálu věnovaného převodu nemovitostí postupně vysvětlujeme, na jaká úskalí mohou narazit například prodejci bytů či kupci domů. Jde například o zákonná ustanovení, rozhodování, zda transakci zvládnou sami nebo si na pomoc vezmou realitní kancelář, či o povinnost zaplatit daň z peněz, které takto získali. 

Rádi bychom vás upozornili i na další texty, které najdete na Portálu o bydlení a které se rovněž věnují dané problematice. Patří sem například následující materiály:

- zde se mimo jiné dozvíte, že bys ti můžete mimo jiné pořídit v obálkovou metodou nebo v dražbě. 

- přečtěte si, jaká rizika skrývají některé nemovitosti, nejčastěji jde o nezateplené konstrukce budov, které znamenají vysoké tepelné ztráty, statické problémy konstrukcí střech či staré kotle bez pravidelné kontroly

- praktické informace o tom, co všechno by měla odrážet odpovídající cena bytu či domu

Posílejte dotazy, naši odborníci je zodpoví

Pokud jste v článcích nenašli odpověď na dotaz, který hledáte, můžete se podívat také na poradnu Portálu o bydlení. Najdete v ní desítky zodpovězených otázek, které jsou přehledně roztříděny do několika kapitol.

Potřebujete poradit s něčím dalším? Můžete se obrátit přímo na nás, dotazy týkající se koupě a prodeje nemovitostí, případně darování a dědických záležitostí a veškeré související problematiky můžete zasílat na e-mail info@portalobydleni.cz. 

Spojíme se s našimi partnery a spolupracujícími institucemi a zajistíme odpověď právě pro vaši situaci, kterou zveřejníme na našem webu bez uvedení osobních údajů a podobně. Více informací o fungování poradny najdete ZDE

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.