Zodpovíme dotazy týkající se koupě a prodeje nemovitosti

Převod nemovitostí se může zadrhnout na spoustě drobností, s nimiž si laik nemusí umět poradit. Pokud potřebujete odbornou pomoc, obraťte se na naši poradnu, vaše dotazy rádi zodpovíme. Zároveň přinášíme tipy na texty, v nichž jsme se této problematice věnovali již v minulosti.

V rámci seriálu věnovaného převodu nemovitostí postupně vysvětlujeme, na jaká úskalí mohou narazit například prodejci bytů či kupci domů. Jde například o zákonná ustanovení, rozhodování, zda transakci zvládnou sami nebo si na pomoc vezmou realitní kancelář, či o povinnost zaplatit daň z peněz, které takto získali. 

Rádi bychom vás upozornili i na další texty, které najdete na Portálu o bydlení a které se rovněž věnují dané problematice. Patří sem například následující materiály:

- zde se mimo jiné dozvíte, že bys ti můžete mimo jiné pořídit v obálkovou metodou nebo v dražbě. 

- přečtěte si, jaká rizika skrývají některé nemovitosti, nejčastěji jde o nezateplené konstrukce budov, které znamenají vysoké tepelné ztráty, statické problémy konstrukcí střech či staré kotle bez pravidelné kontroly

- praktické informace o tom, co všechno by měla odrážet odpovídající cena bytu či domu

Posílejte dotazy, naši odborníci je zodpoví

Pokud jste v článcích nenašli odpověď na dotaz, který hledáte, můžete se podívat také na poradnu Portálu o bydlení. Najdete v ní desítky zodpovězených otázek, které jsou přehledně roztříděny do několika kapitol.

Potřebujete poradit s něčím dalším? Můžete se obrátit přímo na nás, dotazy týkající se koupě a prodeje nemovitostí, případně darování a dědických záležitostí a veškeré související problematiky můžete zasílat na e-mail info@portalobydleni.cz. 

Spojíme se s našimi partnery a spolupracujícími institucemi a zajistíme odpověď právě pro vaši situaci, kterou zveřejníme na našem webu bez uvedení osobních údajů a podobně. Více informací o fungování poradny najdete ZDE

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.