Zodpovíme dotazy týkající se koupě a prodeje nemovitosti

Převod nemovitostí se může zadrhnout na spoustě drobností, s nimiž si laik nemusí umět poradit. Pokud potřebujete odbornou pomoc, obraťte se na naši poradnu, vaše dotazy rádi zodpovíme. Zároveň přinášíme tipy na texty, v nichž jsme se této problematice věnovali již v minulosti.

V rámci seriálu věnovaného převodu nemovitostí postupně vysvětlujeme, na jaká úskalí mohou narazit například prodejci bytů či kupci domů. Jde například o zákonná ustanovení, rozhodování, zda transakci zvládnou sami nebo si na pomoc vezmou realitní kancelář, či o povinnost zaplatit daň z peněz, které takto získali. 

Rádi bychom vás upozornili i na další texty, které najdete na Portálu o bydlení a které se rovněž věnují dané problematice. Patří sem například následující materiály:

- zde se mimo jiné dozvíte, že bys ti můžete mimo jiné pořídit v obálkovou metodou nebo v dražbě. 

- přečtěte si, jaká rizika skrývají některé nemovitosti, nejčastěji jde o nezateplené konstrukce budov, které znamenají vysoké tepelné ztráty, statické problémy konstrukcí střech či staré kotle bez pravidelné kontroly

- praktické informace o tom, co všechno by měla odrážet odpovídající cena bytu či domu

Posílejte dotazy, naši odborníci je zodpoví

Pokud jste v článcích nenašli odpověď na dotaz, který hledáte, můžete se podívat také na poradnu Portálu o bydlení. Najdete v ní desítky zodpovězených otázek, které jsou přehledně roztříděny do několika kapitol.

Potřebujete poradit s něčím dalším? Můžete se obrátit přímo na nás, dotazy týkající se koupě a prodeje nemovitostí, případně darování a dědických záležitostí a veškeré související problematiky můžete zasílat na e-mail info@portalobydleni.cz. 

Spojíme se s našimi partnery a spolupracujícími institucemi a zajistíme odpověď právě pro vaši situaci, kterou zveřejníme na našem webu bez uvedení osobních údajů a podobně. Více informací o fungování poradny najdete ZDE

Další zprávy

23.02.2018
Na konferenci Den malých obcí byl zahájen již 24. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Přihlášky mohou obce podávat do 30. dubna.

„Soutěž Vesnice roku spadá do dlouholeté strategie Ministerstva pro místní rozvoj, jak podporovat...

21.02.2018 Každá správa bytového domu je nutně spojena nejen s pasportem objektu a otevřením účetních knih, ale také s evidenčními a organizačními povinnostmi vlastníka objektu.
19.02.2018 Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.
16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.