Znojmo nabídne k prodeji zasíťované parcely

Jeden z mála pozemků v majetku města Znojma, kde mají vyrůst rodinné domy, leží u kulturního domu v městské části Oblekovice. Zatím tu však chybí potřebná technická infrastruktura. Město ji hodlá vybudovat a poté rozparcelovaný pozemek nabídnout zájemcům o výstavbu.

Znojemská radnice si nyní nechává zpracovat dokumentaci nutnou pro územní rozhodnutí, aby se v lokalitě mohlo stavět. Rada města sleduje pečlivě jednotlivé kroky. V poslední době se mimo jiné zabývala smlouvou o přeložce nadzemního vedení vysokého napětí, které vede dotčenou lokalitou. „Důležitým krokem bude připojení celé lokality k distribuční soustavě.  Je zřejmé, že na možnost stavět v této části města čeká řada Znojmáků,“ vysvětlil starosta Vlastimil Gabrhel.

Město zajistí technickou infrastrukturu

Město Znojmo se podílí na přípravě potřebné dokumentace a zároveň nechá vybudovat technickou infrastrukturu, zahrnující například elektrické či vodovodní sítě, komunikace, osvětlení. Poté město stavební parcely nabídne občanům k prodeji. Mělo by se tak stát v druhé polovině příštího roku.

Nápad nechat zastavět oblekovické pozemky, které patří městu, rodinnými domy je starý zhruba deset let. Krom toho by měl v této lokalitě vzniknout i obytný soubor, který vybuduje soukromý developer. K oběma povede jedna příjezdová komunikace, na jejímž vybudování se  město hodlá rovněž  podílet.

Zdroj: www.znojmocity.cz, redakčně upraveno

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.