Znojmo nabídne k prodeji zasíťované parcely

Jeden z mála pozemků v majetku města Znojma, kde mají vyrůst rodinné domy, leží u kulturního domu v městské části Oblekovice. Zatím tu však chybí potřebná technická infrastruktura. Město ji hodlá vybudovat a poté rozparcelovaný pozemek nabídnout zájemcům o výstavbu.

Znojemská radnice si nyní nechává zpracovat dokumentaci nutnou pro územní rozhodnutí, aby se v lokalitě mohlo stavět. Rada města sleduje pečlivě jednotlivé kroky. V poslední době se mimo jiné zabývala smlouvou o přeložce nadzemního vedení vysokého napětí, které vede dotčenou lokalitou. „Důležitým krokem bude připojení celé lokality k distribuční soustavě.  Je zřejmé, že na možnost stavět v této části města čeká řada Znojmáků,“ vysvětlil starosta Vlastimil Gabrhel.

Město zajistí technickou infrastrukturu

Město Znojmo se podílí na přípravě potřebné dokumentace a zároveň nechá vybudovat technickou infrastrukturu, zahrnující například elektrické či vodovodní sítě, komunikace, osvětlení. Poté město stavební parcely nabídne občanům k prodeji. Mělo by se tak stát v druhé polovině příštího roku.

Nápad nechat zastavět oblekovické pozemky, které patří městu, rodinnými domy je starý zhruba deset let. Krom toho by měl v této lokalitě vzniknout i obytný soubor, který vybuduje soukromý developer. K oběma povede jedna příjezdová komunikace, na jejímž vybudování se  město hodlá rovněž  podílet.

Zdroj: www.znojmocity.cz, redakčně upraveno

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.