Lidé změnou dodavatele energií ušetří až třetinu nákladů

Lidé, kteří uvažují o změně dodavatele energií, by se neměli spoléhat na nabídku prodejců, kteří obcházejí domácnosti. Daleko výhodnější může být nákup energie od jiného poskytovatele prostřednictvím elektronických aukcí, jak ukazují například čísla z Pardubic.

Druhé kolo elektronické aukce cen silové elektřiny, zemního plynu a stálých měsíčních plateb u obou komodit přineslo přihlášeným pardubickým domácnostem ještě větší úspory než loňské první kolo. Lidé, kteří do červnové aukce v Pardubicích přihlásili 612 odběrních míst, ušetří téměř čtyři miliony korun ročně.

Nejvíce se podařilo srazit ceny za plyn

Během e-aukce se povedlo ceny elektřiny snížit o 27 procent, stejně jako při aukci prosincové. U zemního plynu dosáhla oproti prosincovým 25 procentům tentokrát průměrná úspora výše 32,5 procenta.

Do druhého kola aukce o silovou energii se v Pardubicích zaregistrovalo 384 odběrných míst, možnosti soutěžit o nejlevnější zemní plyn tentokrát využilo 228 odběratelů. U elektřiny ušetří odběratelé zhruba 1,17 milionu korun, u plynu pak téměř 2,63 milionů korun. Při prosincové aukci, do níž bylo přihlášeno dokonce 1568 odběrných míst, dosáhly úspory více než osmi milionů korun.

Změnit dodavatele energií pomocí elektronické aukce není složité, stačí si například na místní radnici zjistit, kdo a kdy podobnou akci pořádá – organizátoři pak vyjednávají jménem domácností. Ty se většinou mohou přihlásit elektronicky, musí pouze dodat dokumenty dokládající dosavadní platby a podobně. Největší počet podobných aukcí probíhá na podzim, kdy lidé ceny energií řeší nejvíce.

Zdroj: www.pardubice.eu, redakčně upraveno

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.