Úřad práce pomůže lidem, jejichž domovy vyplavil déšť

Úřad práce České republiky je připraven pomoci obcím i lidem, které zasáhly záplavové deště. Mohou s ena něj obracet starostové obcí, které v uplynulých dnech postihly silné lijáky, a potřebují pomoc při odstraňování škod. Všechna kontaktní pracoviště v dotčených regionech jsou připravena vyjít jim maximálně vstříc.

Úřad práce počítá s tím, že bude pomáhat jak obcím, tak jednotlivcům, kteří utrpěli škody při záplavových deštích řádících v posledních dnech. Jde především o situace, kdy jim živel nenávratně poškodil majetek a oni se tak dostali do finanční tísně. Momentálně se tato opatření týkají primárně Zlínska.

„Starosty informujeme emailem, telefonicky i osobně o naší připravenosti poskytnout jim potřebnou pomoc. Jsme schopni zajistit jim v rámci veřejně prospěšných prací potřebné pracovníky na odstraňování škod a maximálně zkrátit řízení, která s touto agendou souvisejí. Tak aby obce nemusely zbytečně dlouho čekat," vysvětlila generální ředitelka Úřadu práce České republiky Marie Bílková.

Lidé mohou dostat až padesát tisíc korun

Této možnosti využila už například obec Šarovy. „Kontaktní pracoviště Úřadu práce ve Zlíně v tuto chvíli vybírá vhodné uchazeče o zaměstnání na likvidaci následků deště. Pro obec by měli pracovat asi jeden měsíc,“ říká ředitelka Krajské pobočky úřadu ve Zlíně Miriam Majdyšová. 

Všechna kontaktní pracoviště Úřadu práce úzce spolupracují a jsou připravena zajistit zaměstnance i na sociální šetření v místě. Aby lidé, kterým voda vzala majetek, dostali co nejrychleji finanční příspěvek v rámci dávek mimořádné okamžité pomoci. Maximální výše dávky činí patnáctinásobek částky životního minima jednotlivce, tedy 51 150 korun. Konkrétní částku vypočte Úřad práce podle skutečné škody.   

Zdroj: www.uradprace.cz

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.