V Hodoníně díky úvěru od SFRB opravili lodžie i zateplení

Necelé čtyři miliony korun si půjčili obyvatelé bytového domu s 36 byty v Hodoníně. Za přijatelnou měsíční splátku ve výši sedmi set korun nechali dům zateplit, vyměnit okna i opravit balkony.

Omítka v jasných barvách skrývá nové zateplení

Státní fond rozvoje bydlení poskytl hodonínskému SVJ v rámci programu Panel 2013+ nízkoúročený úvěr s pevnou fixací na dobu dvaceti let. Dům díky provedeným opravám získal průkaz energetické náročnosti.  

Žadatel  SVJ Erbenova, Hodonín
Výše úvěru 3 900 000 korun
Výše splátky710 korun na byt měsíčně/20 let 
Cíl rekonstrukce

prava lodžií/balkonů vč. zábradlí, sanace a zateplení obvodového pláště, výměna oken, zateplení střechy, oprava hromosvodů a protipožárních zařízení, úprava vstupního schodišťového prostoru vč. schránek a osvětlení, průkaz energetické náročnosti

 Zdroj. SFRB

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.