V Hodoníně díky úvěru od SFRB opravili lodžie i zateplení

Necelé čtyři miliony korun si půjčili obyvatelé bytového domu s 36 byty v Hodoníně. Za přijatelnou měsíční splátku ve výši sedmi set korun nechali dům zateplit, vyměnit okna i opravit balkony.

Omítka v jasných barvách skrývá nové zateplení

Státní fond rozvoje bydlení poskytl hodonínskému SVJ v rámci programu Panel 2013+ nízkoúročený úvěr s pevnou fixací na dobu dvaceti let. Dům díky provedeným opravám získal průkaz energetické náročnosti.  

Žadatel  SVJ Erbenova, Hodonín
Výše úvěru 3 900 000 korun
Výše splátky710 korun na byt měsíčně/20 let 
Cíl rekonstrukce

prava lodžií/balkonů vč. zábradlí, sanace a zateplení obvodového pláště, výměna oken, zateplení střechy, oprava hromosvodů a protipožárních zařízení, úprava vstupního schodišťového prostoru vč. schránek a osvětlení, průkaz energetické náročnosti

 Zdroj. SFRB

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.