V Hodoníně díky úvěru od SFRB opravili lodžie i zateplení

Necelé čtyři miliony korun si půjčili obyvatelé bytového domu s 36 byty v Hodoníně. Za přijatelnou měsíční splátku ve výši sedmi set korun nechali dům zateplit, vyměnit okna i opravit balkony.

Omítka v jasných barvách skrývá nové zateplení

Státní fond rozvoje bydlení poskytl hodonínskému SVJ v rámci programu Panel 2013+ nízkoúročený úvěr s pevnou fixací na dobu dvaceti let. Dům díky provedeným opravám získal průkaz energetické náročnosti.  

Žadatel  SVJ Erbenova, Hodonín
Výše úvěru 3 900 000 korun
Výše splátky710 korun na byt měsíčně/20 let 
Cíl rekonstrukce

prava lodžií/balkonů vč. zábradlí, sanace a zateplení obvodového pláště, výměna oken, zateplení střechy, oprava hromosvodů a protipožárních zařízení, úprava vstupního schodišťového prostoru vč. schránek a osvětlení, průkaz energetické náročnosti

 Zdroj. SFRB

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.