K novému plášti pomohla levná půjčka od SFRB

Když společenství vlastníků jednotek v bytovém domě ve zlínské ulici U Trojáku hledalo způsob, jak financovat nezbytnou opravu stavby, rozhodlo se pro nízkoúročený úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení. Půjčku budou splácet deset let, přičemž je vyjde na únosných tisíc korun měsíčně na každý byt.

Zlínský bytový dům po opravě

Přinášíme vám další příklad opravy bytového domu s 33 byty provedené díky úvěru z programu Panel 2013+.  

 

ŽadatelSpolečenství vlastníků jednotek U Trojáku, Zlín
Výše úvěru3 700 000 korun
Výše splátky1000 korun měsíčně byt/10 let
Cíl rekonstrukcesanace a zateplení obvodového pláště, oprava a zateplení střechy, sanace statických poruch konstrukce a oprava obvodového pláště, oprava balkonů včetně zábradlí

Zdroj: SFRB

  • Nový plášť se zateplením

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.