K novému plášti pomohla levná půjčka od SFRB

Když společenství vlastníků jednotek v bytovém domě ve zlínské ulici U Trojáku hledalo způsob, jak financovat nezbytnou opravu stavby, rozhodlo se pro nízkoúročený úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení. Půjčku budou splácet deset let, přičemž je vyjde na únosných tisíc korun měsíčně na každý byt.

Zlínský bytový dům po opravě

Přinášíme vám další příklad opravy bytového domu s 33 byty provedené díky úvěru z programu Panel 2013+.  

 

ŽadatelSpolečenství vlastníků jednotek U Trojáku, Zlín
Výše úvěru3 700 000 korun
Výše splátky1000 korun měsíčně byt/10 let
Cíl rekonstrukcesanace a zateplení obvodového pláště, oprava a zateplení střechy, sanace statických poruch konstrukce a oprava obvodového pláště, oprava balkonů včetně zábradlí

Zdroj: SFRB

  • Nový plášť se zateplením

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.