Levný úvěr pomohl k velké opravě bytového domu

Pouhých sedm set korun měsíčně budou za rekonstrukci domu na brněnské arménské ulici platit obyvatelé jednotlivých bytů. Na opravu si vzali nízkoúročený úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Panel 2013+. Něco přes tři miliony korun budou splácet patnáct let.

Dům na brněnské Arménské ulici po důkladné opravě

Před opravou

KlientSpolečenství vlastníků Arménská, Brno – Bohunice
Výše úvěru 3 300 000 korun
Výše splátky700 korun na byt/měsíčně
Cíl rekonstrukceoprava a zateplení obvodového pláště, oprava balkonů včetně zábradlí, výměna oken, zateplení střechy, vyregulování otopné soustavy, výměna elektrických rozvodů, oprava hromosvodu, úprava vstupního a schodišťového prostoru

Zdroj: Státní fond rozvoje bydlení

  • Detailní pohled na nový vchod

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.