Levný úvěr pomohl k velké opravě bytového domu

Pouhých sedm set korun měsíčně budou za rekonstrukci domu na brněnské arménské ulici platit obyvatelé jednotlivých bytů. Na opravu si vzali nízkoúročený úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Panel 2013+. Něco přes tři miliony korun budou splácet patnáct let.

Dům na brněnské Arménské ulici po důkladné opravě

Před opravou

KlientSpolečenství vlastníků Arménská, Brno – Bohunice
Výše úvěru 3 300 000 korun
Výše splátky700 korun na byt/měsíčně
Cíl rekonstrukceoprava a zateplení obvodového pláště, oprava balkonů včetně zábradlí, výměna oken, zateplení střechy, vyregulování otopné soustavy, výměna elektrických rozvodů, oprava hromosvodu, úprava vstupního a schodišťového prostoru

Zdroj: Státní fond rozvoje bydlení

  • Detailní pohled na nový vchod

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.