Levný úvěr pomohl k velké opravě bytového domu

Pouhých sedm set korun měsíčně budou za rekonstrukci domu na brněnské arménské ulici platit obyvatelé jednotlivých bytů. Na opravu si vzali nízkoúročený úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Panel 2013+. Něco přes tři miliony korun budou splácet patnáct let.

Dům na brněnské Arménské ulici po důkladné opravě

Před opravou

KlientSpolečenství vlastníků Arménská, Brno – Bohunice
Výše úvěru 3 300 000 korun
Výše splátky700 korun na byt/měsíčně
Cíl rekonstrukceoprava a zateplení obvodového pláště, oprava balkonů včetně zábradlí, výměna oken, zateplení střechy, vyregulování otopné soustavy, výměna elektrických rozvodů, oprava hromosvodu, úprava vstupního a schodišťového prostoru

Zdroj: Státní fond rozvoje bydlení

  • Detailní pohled na nový vchod

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.