Seminář se bude zabývat NOZ i zákonem o službách

Ačkoli nový občanský zákoník platí už téměř tři čtvrtě roku, některé jím zavedené změny stále nejsou zcela jasné. Týkají se mimo jiné nájemního bydlení. Od ledna příštího roku navíc přibude povinnost mít v bytech indikátory tepla, zatím však schází prováděcí předpisy. Všemi souvisejícími problémy se bude zabývat zářijový pražský seminář pořádaný Sdružením nájemníků.

Schází vašemu bytovému družstvu nebo společenství vlastníků jednotek informace, pokud jde o změny zavedené novým občanským zákoníkem? Tápete coby majitelé bytových domů v tom, jak to bude se zákonem o službách, k němuž zatím scházejí provádějící předpisy? 

Mnoho potřebných informací se můžete dozvědět ve středu 24. září na workshopu, který na toto téma pořádá Sdružení nájemníků České republiky ve své pražské centrále. Podrobnější informace o akci najdete ZDE

Bude se věnovat dvěma hlavním tématům - krom změn v bydlení zavedených novým občanským zákoníkem to bude ještě zákon o službách zejména v souvislosti s tím, že od ledna 2015 počítá s povinnými tepelnými indikátory, avšak zatím nebyl vydán potřebný prováděcí předpis, což celou situaci komplikuje. 

Panelové diskuse se zúčastní mimo jiné zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, do jehož gesce tyto prováděcí předpisy spadají, dále zástupci Ministerstva pro místní rozvoj či Státního fondu rozvoje bydlení, který nad akcí převzal záštitu. Vystoupí rovněž představitelé Svazu malých bytových družstev, České společnosti rozvoje bydlení nebo parlamentu. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.