Město informace o poplatku za odpad pošle pomocí e-mailu

Novou službu občanům zavede od října magistrát ve Frýdku-Místku. Zájemcům bude na soukromé e-mailové adresy zasílat informace spojené s úhradou poplatku za komunální odpad. Upozorní je na distribuci složenek a blížící se termín úhrady poplatku, poskytne zpětnou vazbu a poděkování v případě uhrazení poplatku, ale také upozorní na neuhrazení poplatku a vznikající dluh vůči městu.

Lidé, kteří ve Frýdku-Místku uhradí poplatky za komunální odpad už budou mít přehled o tom, že úřad jejich platbu přijal a zaevidoval. Potřebné informace jim přijdou mailem.

 „Nově poskytovanou službou reagujeme na podněty občanů, kteří i když uhradili poplatek za odpad bankovním převodem nebo prostřednictvím SIPO, přicházeli na magistrát, aby si osobně ověřili, zda platba opravdu na účet města přišla a oni nejsou dlužníky,“ vysvětlil náměstek primátora Dalibor Hrabec.

Posílání mailů je pro město jednoduché, služba proto nebude nic stát. Po zavedení kontaktních údajů k jednotlivým poplatníkům systém vyhodnotí, kteří z nich nezaplatili poplatek za odpad, a ti následně dostanou upozornění, aby jej v nejbližší době uhradili.

Službou město vychází vstříc lidem, aby jim nerostly dluhy

Zavedením mailů chce úřad zároveň předejít tomu, aby lidem, kteří z nějakého důvodu neuhradili poplatek v termínu, nevznikl dluh, který může vystoupat až na trojnásobek. Magistrát bude službu poskytovat nad rámec zákona, protože žádný zákon nenařizuje, aby občany upozorňoval na neuhrazené poplatky a výši dlužné částky.

Podmínkou je vyplnění tiskopisu s kontaktními údaji, který je nutno osobně doručit a po předložení občanského průkazu podepsat před úředníky z odboru správy obecního majetku v přízemí budovy magistrátu ve Frýdku. V případě, že zájemce o tuto službu nemůže tiskopis doručit osobně, může tak za něj učinit jiná osoba nebo jej může zaslat poštou, ovšem na vyplněném tiskopise musí být úředně ověřen jeho podpis.

V červenci 2014 evidoval magistrát ve Frýdku-Místku celkem 9 229 osob, které dluží na poplatcích za odpad 37,5 milionu korun. Nejvyšší dlužná částka včetně penále u jednotlivce činí zhruba 10 000 korun.

Zdroj: www.frydekmistek.cz

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.