SFRB pořádá semináře o změnách v bydlení pro obce

Změny v novém občanském zákoníku, bytová situace v České republice nebo programy podpory Ministerstva pro místní rozvoj. To jsou jen některá z témat, kterými se budou zabývat zářijové semináře pořádané Státním fondem rozvoje bydlení. Proběhnou v druhé polovině měsíce ve třech krajských městech.

Představitelé měst a obcí se někdy potýkají s podobnými problémy jako majitelé nebo nájemníci jednotlivých bytů. Také oni musí řešit změny, které zavedl například nový občanský zákoník platný od ledna letošního roku. Nebo s obavami sledují blížící se povinnost instalace tepelných indikátorů, kterou nařizuje zákon o službách od ledna 2015 a k níž zatím neexistují prováděcí předpisy. 

Obcím a městům mohou s orientací v problematice pomoci semináře nazvané Setkání pro bydlení, které v druhé polovině září pořádá Státní fond rozvoje bydlení v Plzni, Zlíně a Pardubicích.

Výběr z programu 

  • Bytová situace v ČR
  • Státní podpory a programy SFRB a MMR
  • Právo pro bydlení
  • Zákon o službách
  • Praxe pro bydlení – Sdružení nájemníků ČR a Česká společnost pro rozvoj bydlení

Chybět nebude ani diskuze.  Podrobnější informace o akcích včetně pozvánky najdete v kalendáři Portálu o bydlení ZDE

Zdroj: SFRB

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.