SFRB pořádá semináře o změnách v bydlení pro obce

Změny v novém občanském zákoníku, bytová situace v České republice nebo programy podpory Ministerstva pro místní rozvoj. To jsou jen některá z témat, kterými se budou zabývat zářijové semináře pořádané Státním fondem rozvoje bydlení. Proběhnou v druhé polovině měsíce ve třech krajských městech.

Představitelé měst a obcí se někdy potýkají s podobnými problémy jako majitelé nebo nájemníci jednotlivých bytů. Také oni musí řešit změny, které zavedl například nový občanský zákoník platný od ledna letošního roku. Nebo s obavami sledují blížící se povinnost instalace tepelných indikátorů, kterou nařizuje zákon o službách od ledna 2015 a k níž zatím neexistují prováděcí předpisy. 

Obcím a městům mohou s orientací v problematice pomoci semináře nazvané Setkání pro bydlení, které v druhé polovině září pořádá Státní fond rozvoje bydlení v Plzni, Zlíně a Pardubicích.

Výběr z programu 

  • Bytová situace v ČR
  • Státní podpory a programy SFRB a MMR
  • Právo pro bydlení
  • Zákon o službách
  • Praxe pro bydlení – Sdružení nájemníků ČR a Česká společnost pro rozvoj bydlení

Chybět nebude ani diskuze.  Podrobnější informace o akcích včetně pozvánky najdete v kalendáři Portálu o bydlení ZDE

Zdroj: SFRB

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.