SFRB pořádá semináře o změnách v bydlení pro obce

Změny v novém občanském zákoníku, bytová situace v České republice nebo programy podpory Ministerstva pro místní rozvoj. To jsou jen některá z témat, kterými se budou zabývat zářijové semináře pořádané Státním fondem rozvoje bydlení. Proběhnou v druhé polovině měsíce ve třech krajských městech.

Představitelé měst a obcí se někdy potýkají s podobnými problémy jako majitelé nebo nájemníci jednotlivých bytů. Také oni musí řešit změny, které zavedl například nový občanský zákoník platný od ledna letošního roku. Nebo s obavami sledují blížící se povinnost instalace tepelných indikátorů, kterou nařizuje zákon o službách od ledna 2015 a k níž zatím neexistují prováděcí předpisy. 

Obcím a městům mohou s orientací v problematice pomoci semináře nazvané Setkání pro bydlení, které v druhé polovině září pořádá Státní fond rozvoje bydlení v Plzni, Zlíně a Pardubicích.

Výběr z programu 

  • Bytová situace v ČR
  • Státní podpory a programy SFRB a MMR
  • Právo pro bydlení
  • Zákon o službách
  • Praxe pro bydlení – Sdružení nájemníků ČR a Česká společnost pro rozvoj bydlení

Chybět nebude ani diskuze.  Podrobnější informace o akcích včetně pozvánky najdete v kalendáři Portálu o bydlení ZDE

Zdroj: SFRB

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.