SFRB pořádá semináře o změnách v bydlení pro obce

Změny v novém občanském zákoníku, bytová situace v České republice nebo programy podpory Ministerstva pro místní rozvoj. To jsou jen některá z témat, kterými se budou zabývat zářijové semináře pořádané Státním fondem rozvoje bydlení. Proběhnou v druhé polovině měsíce ve třech krajských městech.

Představitelé měst a obcí se někdy potýkají s podobnými problémy jako majitelé nebo nájemníci jednotlivých bytů. Také oni musí řešit změny, které zavedl například nový občanský zákoník platný od ledna letošního roku. Nebo s obavami sledují blížící se povinnost instalace tepelných indikátorů, kterou nařizuje zákon o službách od ledna 2015 a k níž zatím neexistují prováděcí předpisy. 

Obcím a městům mohou s orientací v problematice pomoci semináře nazvané Setkání pro bydlení, které v druhé polovině září pořádá Státní fond rozvoje bydlení v Plzni, Zlíně a Pardubicích.

Výběr z programu 

  • Bytová situace v ČR
  • Státní podpory a programy SFRB a MMR
  • Právo pro bydlení
  • Zákon o službách
  • Praxe pro bydlení – Sdružení nájemníků ČR a Česká společnost pro rozvoj bydlení

Chybět nebude ani diskuze.  Podrobnější informace o akcích včetně pozvánky najdete v kalendáři Portálu o bydlení ZDE

Zdroj: SFRB

Další zprávy

16.02.2018
V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.

K ekonomické správě bytového domu patří finanční plánování spojené se správou a provozem bytového...

15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.
12.02.2018 Lodžie a balkony jsou polohově součástí obvodového pláště domu. Právě tyto stavební prvky jsou zřejmě nejexponovanějšími součástmi obvodového pláště a patří mezi nejvíce degradované součásti staveb.