Formy a zajištění bydlení: co vás čeká v novém seriálu?

Věděli jste, že družstevní bydlení spadá pod bydlení nájemní, i když se částečně liší od pronajmutí bytu od obce nebo soukromého majitele? Rozdíly vám vysvětlíme v našem zářijovém seriálu, který věnujeme právě odlišným formám bydlení. Dojde samozřejmě i na bydlení vlastnické a s ním spojená specifika jako je například nutnost stát se členy společenství vlastníků jednotek.

Portál o bydlení pro své čtenáře přichystal další měsíční speciál, v němž přinášíme praktické rady i vysvětlení příslušné legislativy. Tentokrát se budeme zabývat různými formami bydlení včetně toho, jak lidé mohou získat například nájem obecního bytu nebo jakým způsobem se dá financovat koupě vlastního bydlení. 

Co váš čeká během zářijového speciálu nazvaného Formy a zajištění bydlení? Budeme se věnovat zejména následujícím tématům:

  • nájemní bydlení a jeho druhy (obecní nájemní bydlení, soukromé nájemní bydlení)
  • majitelé bytových domů či bytových jednotek
  • družstevní nájemní bydlení (mimo jiné postavení nájemce, podoba nájemní smlouvy, typy bytových družstev) 
  • vlastnictví bytu (společenství vlastníků jednotek, postavení vlastníka jednotky)
  • koupě nového bytu včetně rizik
  • rozhodování o způsobu bydlení a jeho financování
  • další alternativy bydlení (společné sdílení bytu, studentské bydlení, seniorské bydlení, sociální bydlení)

V jednotlivých dílech seriálu upozorníme mimo jiné na hlavní rozdíly v právní úpravě, chybět nebude ani srovnávací tabulka. Součástí seriálu bude i poradna, dotazy můžete už nyní zasílat na mail info@remove-this.portalobydleni.cz. Dosud zodpovězené dotazy najdete ZDE

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

16.02.2018
V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.

K ekonomické správě bytového domu patří finanční plánování spojené se správou a provozem bytového...

15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.
12.02.2018 Lodžie a balkony jsou polohově součástí obvodového pláště domu. Právě tyto stavební prvky jsou zřejmě nejexponovanějšími součástmi obvodového pláště a patří mezi nejvíce degradované součásti staveb.