Formy a zajištění bydlení: co vás čeká v novém seriálu?

Věděli jste, že družstevní bydlení spadá pod bydlení nájemní, i když se částečně liší od pronajmutí bytu od obce nebo soukromého majitele? Rozdíly vám vysvětlíme v našem zářijovém seriálu, který věnujeme právě odlišným formám bydlení. Dojde samozřejmě i na bydlení vlastnické a s ním spojená specifika jako je například nutnost stát se členy společenství vlastníků jednotek.

Portál o bydlení pro své čtenáře přichystal další měsíční speciál, v němž přinášíme praktické rady i vysvětlení příslušné legislativy. Tentokrát se budeme zabývat různými formami bydlení včetně toho, jak lidé mohou získat například nájem obecního bytu nebo jakým způsobem se dá financovat koupě vlastního bydlení. 

Co váš čeká během zářijového speciálu nazvaného Formy a zajištění bydlení? Budeme se věnovat zejména následujícím tématům:

  • nájemní bydlení a jeho druhy (obecní nájemní bydlení, soukromé nájemní bydlení)
  • majitelé bytových domů či bytových jednotek
  • družstevní nájemní bydlení (mimo jiné postavení nájemce, podoba nájemní smlouvy, typy bytových družstev) 
  • vlastnictví bytu (společenství vlastníků jednotek, postavení vlastníka jednotky)
  • koupě nového bytu včetně rizik
  • rozhodování o způsobu bydlení a jeho financování
  • další alternativy bydlení (společné sdílení bytu, studentské bydlení, seniorské bydlení, sociální bydlení)

V jednotlivých dílech seriálu upozorníme mimo jiné na hlavní rozdíly v právní úpravě, chybět nebude ani srovnávací tabulka. Součástí seriálu bude i poradna, dotazy můžete už nyní zasílat na mail info@remove-this.portalobydleni.cz. Dosud zodpovězené dotazy najdete ZDE

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.