Formy a zajištění bydlení: co vás čeká v novém seriálu?

Věděli jste, že družstevní bydlení spadá pod bydlení nájemní, i když se částečně liší od pronajmutí bytu od obce nebo soukromého majitele? Rozdíly vám vysvětlíme v našem zářijovém seriálu, který věnujeme právě odlišným formám bydlení. Dojde samozřejmě i na bydlení vlastnické a s ním spojená specifika jako je například nutnost stát se členy společenství vlastníků jednotek.

Portál o bydlení pro své čtenáře přichystal další měsíční speciál, v němž přinášíme praktické rady i vysvětlení příslušné legislativy. Tentokrát se budeme zabývat různými formami bydlení včetně toho, jak lidé mohou získat například nájem obecního bytu nebo jakým způsobem se dá financovat koupě vlastního bydlení. 

Co váš čeká během zářijového speciálu nazvaného Formy a zajištění bydlení? Budeme se věnovat zejména následujícím tématům:

  • nájemní bydlení a jeho druhy (obecní nájemní bydlení, soukromé nájemní bydlení)
  • majitelé bytových domů či bytových jednotek
  • družstevní nájemní bydlení (mimo jiné postavení nájemce, podoba nájemní smlouvy, typy bytových družstev) 
  • vlastnictví bytu (společenství vlastníků jednotek, postavení vlastníka jednotky)
  • koupě nového bytu včetně rizik
  • rozhodování o způsobu bydlení a jeho financování
  • další alternativy bydlení (společné sdílení bytu, studentské bydlení, seniorské bydlení, sociální bydlení)

V jednotlivých dílech seriálu upozorníme mimo jiné na hlavní rozdíly v právní úpravě, chybět nebude ani srovnávací tabulka. Součástí seriálu bude i poradna, dotazy můžete už nyní zasílat na mail info@remove-this.portalobydleni.cz. Dosud zodpovězené dotazy najdete ZDE

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.