Formy a zajištění bydlení: co vás čeká v novém seriálu?

Věděli jste, že družstevní bydlení spadá pod bydlení nájemní, i když se částečně liší od pronajmutí bytu od obce nebo soukromého majitele? Rozdíly vám vysvětlíme v našem zářijovém seriálu, který věnujeme právě odlišným formám bydlení. Dojde samozřejmě i na bydlení vlastnické a s ním spojená specifika jako je například nutnost stát se členy společenství vlastníků jednotek.

Portál o bydlení pro své čtenáře přichystal další měsíční speciál, v němž přinášíme praktické rady i vysvětlení příslušné legislativy. Tentokrát se budeme zabývat různými formami bydlení včetně toho, jak lidé mohou získat například nájem obecního bytu nebo jakým způsobem se dá financovat koupě vlastního bydlení. 

Co váš čeká během zářijového speciálu nazvaného Formy a zajištění bydlení? Budeme se věnovat zejména následujícím tématům:

  • nájemní bydlení a jeho druhy (obecní nájemní bydlení, soukromé nájemní bydlení)
  • majitelé bytových domů či bytových jednotek
  • družstevní nájemní bydlení (mimo jiné postavení nájemce, podoba nájemní smlouvy, typy bytových družstev) 
  • vlastnictví bytu (společenství vlastníků jednotek, postavení vlastníka jednotky)
  • koupě nového bytu včetně rizik
  • rozhodování o způsobu bydlení a jeho financování
  • další alternativy bydlení (společné sdílení bytu, studentské bydlení, seniorské bydlení, sociální bydlení)

V jednotlivých dílech seriálu upozorníme mimo jiné na hlavní rozdíly v právní úpravě, chybět nebude ani srovnávací tabulka. Součástí seriálu bude i poradna, dotazy můžete už nyní zasílat na mail info@remove-this.portalobydleni.cz. Dosud zodpovězené dotazy najdete ZDE

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.