I malý bytový dům může získat levný úvěr od SFRB

Ačkoli má dům, který patří bytovému družstvu v Kočově, jen šest bytů, stejně se jeho členové rozhodli půjčit si peníze od Státního fondu rozvoje bydlení na opravu stavby. Splátka je nakonec velice přijatelná, každá domácnost bude díky dlouhé třicetileté době splatnosti hradit jen zhruba 1200 koruně měsíčně.

Dům dostal výrazně barevnou omítku

Bytové družstvo v Kočově na Plzeňsku bude sice splácet úvěr, který si vzali v rámci programu Panel 2013+ třicet let, ale díky pevně úročenému nízkému úroku mohou jeho členové počítat s tím, že se výše splátky nebude měnit a že zároveň na rozdíl od komerční půjčky mnoho nepřeplatí. 

Klient bytové družstvo Kočov
Výše úvěru 1 800 000 korun
Výše splátky1250 korun/30 let/byt
Cíl rekonstrukcelodžie včetně zábradlí, zateplení obvodového pláště se současnou sanací, výměna oken, zateplení střechy, výměna elektrických zařízení a rozvodů, úprava vstupního a schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

  • Původní stav vyžadoval velký zásah

  • Pohled na opravený dům z druhé strany

Další zprávy

18.01.2019
O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace. Příjem žádostí byl zahájen 4. ledna 2019.

Hlavní myšlenka konceptu Housing First (Bydlení především) vychází z toho, že lidé v bytové nouzi...

17.01.2019 Zajistit si odpovídajícího projektanta, je jednou ze základních povinností stavebníka.
16.01.2019 Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.
15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.