I malý bytový dům může získat levný úvěr od SFRB

Ačkoli má dům, který patří bytovému družstvu v Kočově, jen šest bytů, stejně se jeho členové rozhodli půjčit si peníze od Státního fondu rozvoje bydlení na opravu stavby. Splátka je nakonec velice přijatelná, každá domácnost bude díky dlouhé třicetileté době splatnosti hradit jen zhruba 1200 koruně měsíčně.

Dům dostal výrazně barevnou omítku

Bytové družstvo v Kočově na Plzeňsku bude sice splácet úvěr, který si vzali v rámci programu Panel 2013+ třicet let, ale díky pevně úročenému nízkému úroku mohou jeho členové počítat s tím, že se výše splátky nebude měnit a že zároveň na rozdíl od komerční půjčky mnoho nepřeplatí. 

Klient bytové družstvo Kočov
Výše úvěru 1 800 000 korun
Výše splátky1250 korun/30 let/byt
Cíl rekonstrukcelodžie včetně zábradlí, zateplení obvodového pláště se současnou sanací, výměna oken, zateplení střechy, výměna elektrických zařízení a rozvodů, úprava vstupního a schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

  • Původní stav vyžadoval velký zásah

  • Pohled na opravený dům z druhé strany

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.