I malý bytový dům může získat levný úvěr od SFRB

Ačkoli má dům, který patří bytovému družstvu v Kočově, jen šest bytů, stejně se jeho členové rozhodli půjčit si peníze od Státního fondu rozvoje bydlení na opravu stavby. Splátka je nakonec velice přijatelná, každá domácnost bude díky dlouhé třicetileté době splatnosti hradit jen zhruba 1200 koruně měsíčně.

Dům dostal výrazně barevnou omítku

Bytové družstvo v Kočově na Plzeňsku bude sice splácet úvěr, který si vzali v rámci programu Panel 2013+ třicet let, ale díky pevně úročenému nízkému úroku mohou jeho členové počítat s tím, že se výše splátky nebude měnit a že zároveň na rozdíl od komerční půjčky mnoho nepřeplatí. 

Klient bytové družstvo Kočov
Výše úvěru 1 800 000 korun
Výše splátky1250 korun/30 let/byt
Cíl rekonstrukcelodžie včetně zábradlí, zateplení obvodového pláště se současnou sanací, výměna oken, zateplení střechy, výměna elektrických zařízení a rozvodů, úprava vstupního a schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

  • Původní stav vyžadoval velký zásah

  • Pohled na opravený dům z druhé strany

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.