V Zábřehu budou platit 1250 korun měsíčně

Dva a čtvrt milionu korun si v rámci programu Panel 2013+ půjčilo společenství vlastníků jednotek z menšího panelového domu s 16 byty v Zábřehu v Olomouckém kraji. Peníze z úvěru s nízkým úrokem, který je jako vždy u půjček od SFRB pevně fixovaný po celou dobu splácení, chtějí vrátit během deseti let.

Dům v Zábřehu s novou omítkou v tlumených barvách

KlientSVJ, ulice 28. října Zábřeh
Výše úvěru2 250 000 korun
Výše splátky1250 korun měsíčně / byt
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, oprava a zateplení střechy, výměna oken, oprava lodžií včetně zábradlí a zasklení, modernizace otopné soustavy, úprava schodišťového prostoru a rekonstrukce plynové kotelny

Zdroj: SFRB

  • Dům trápily netěsnosti a s nimi spojené vyšší náklady na vytápění

  • Pohled na opravený dům z jiné strany

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.