Dům v Orlové má díky půjčce nový výtah

Zatímco některá bytová družstva nebo společenství vlastníků si berou půjčku na deset nebo dvacet let, protože potřebují zaplatit velkou opravu nebo je v domě málo bytů a jinak by byla splátka vysoká, v Orlové v domě se 60 byty budou na vrácení půjčených peněz stačit tři roky.

Novotou zářící výtah

Původní stav před rekonstrukcí

Z programu Panel 2013+ je možné krom velkých oprav financovat i menší rekonstrukce, jaké představuje třeba kompletní výměna výtahu. Na délce splácení nezávisí, vždy je garantována pevná fixace úroku. 

KlientBytové družstvo Orlovan, Orlová
Výše úvěru850 000 korun
Výše splátky500 korun měsíčně/byt na dobu tří let 
Cíl rekonstrukcekompletní výměna a modernizace výtahu

Zdroj: SFRB

  • Nová strojovna

  • Dosluhující stroj

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.