Dům v Orlové má díky půjčce nový výtah

Zatímco některá bytová družstva nebo společenství vlastníků si berou půjčku na deset nebo dvacet let, protože potřebují zaplatit velkou opravu nebo je v domě málo bytů a jinak by byla splátka vysoká, v Orlové v domě se 60 byty budou na vrácení půjčených peněz stačit tři roky.

Novotou zářící výtah

Původní stav před rekonstrukcí

Z programu Panel 2013+ je možné krom velkých oprav financovat i menší rekonstrukce, jaké představuje třeba kompletní výměna výtahu. Na délce splácení nezávisí, vždy je garantována pevná fixace úroku. 

KlientBytové družstvo Orlovan, Orlová
Výše úvěru850 000 korun
Výše splátky500 korun měsíčně/byt na dobu tří let 
Cíl rekonstrukcekompletní výměna a modernizace výtahu

Zdroj: SFRB

  • Nová strojovna

  • Dosluhující stroj

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.