Bytové domy a energie: co vás čeká v novém seriálu?

Blížící se topná sezóna znovu oživuje mnoho otázek spojených s energiemi či vodou v bytových domech. Proto jsme se rozhodli tomuto tématu věnovat náš říjnový seriál. Zároveň můžete nadále posílat dotazy do poradny Portálu o bydlení.

Rozhodli jsme se, že v následujících týdnech se postupně v několika dílech budeme věnovat problematice energií v bytových domech, protože kolem ní panuje mnoho nejasností i vyloženě sporných bodů.

Na jedné straně jde třeba o to, že majitelé bytových domů energie či vodu ne vždy správně účtují, na straně druhé fakt, že od ledna by měly bát v bytech indikátory měření tepla, ale prováděcí předpis teprve vzniká.

Vysvětlíme vám, jaká je momentální situace včetně popisu trendů, které lze sledovat ve způsobech měření spotřeby energií, kde stále větší roli hraje moderní elektronika a internet. 

Zajímavá je také možnost změnit dodavatele energií, které se proto budeme rovněž věnovat. 

Potřebujete poradit? Obraťte se na naši poradnu

Počítáme samozřejmě také s tím, že problematika říjnového seriálu vyvolá množství dotazů. Ty můžete směřovat na naši poradnu - stačí, když dotaz s podrobným popisem konkrétní situace pošlete na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz. 

Již zodpovězené dotazy postupně zveřejňujeme v rubrice poradna ZDE. Můžete je zde vyhledávat podle rozdělení do tematických kapitol. Jednu z nich už nějakou dobu věnujeme právě problematice vyúčtování a služeb, která s naším říjnovým tématem úzce souvisí. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.