Bytové domy a energie: co vás čeká v novém seriálu?

Blížící se topná sezóna znovu oživuje mnoho otázek spojených s energiemi či vodou v bytových domech. Proto jsme se rozhodli tomuto tématu věnovat náš říjnový seriál. Zároveň můžete nadále posílat dotazy do poradny Portálu o bydlení.

Rozhodli jsme se, že v následujících týdnech se postupně v několika dílech budeme věnovat problematice energií v bytových domech, protože kolem ní panuje mnoho nejasností i vyloženě sporných bodů.

Na jedné straně jde třeba o to, že majitelé bytových domů energie či vodu ne vždy správně účtují, na straně druhé fakt, že od ledna by měly bát v bytech indikátory měření tepla, ale prováděcí předpis teprve vzniká.

Vysvětlíme vám, jaká je momentální situace včetně popisu trendů, které lze sledovat ve způsobech měření spotřeby energií, kde stále větší roli hraje moderní elektronika a internet. 

Zajímavá je také možnost změnit dodavatele energií, které se proto budeme rovněž věnovat. 

Potřebujete poradit? Obraťte se na naši poradnu

Počítáme samozřejmě také s tím, že problematika říjnového seriálu vyvolá množství dotazů. Ty můžete směřovat na naši poradnu - stačí, když dotaz s podrobným popisem konkrétní situace pošlete na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz. 

Již zodpovězené dotazy postupně zveřejňujeme v rubrice poradna ZDE. Můžete je zde vyhledávat podle rozdělení do tematických kapitol. Jednu z nich už nějakou dobu věnujeme právě problematice vyúčtování a služeb, která s naším říjnovým tématem úzce souvisí. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.