Bytové domy a energie: co vás čeká v novém seriálu?

Blížící se topná sezóna znovu oživuje mnoho otázek spojených s energiemi či vodou v bytových domech. Proto jsme se rozhodli tomuto tématu věnovat náš říjnový seriál. Zároveň můžete nadále posílat dotazy do poradny Portálu o bydlení.

Rozhodli jsme se, že v následujících týdnech se postupně v několika dílech budeme věnovat problematice energií v bytových domech, protože kolem ní panuje mnoho nejasností i vyloženě sporných bodů.

Na jedné straně jde třeba o to, že majitelé bytových domů energie či vodu ne vždy správně účtují, na straně druhé fakt, že od ledna by měly bát v bytech indikátory měření tepla, ale prováděcí předpis teprve vzniká.

Vysvětlíme vám, jaká je momentální situace včetně popisu trendů, které lze sledovat ve způsobech měření spotřeby energií, kde stále větší roli hraje moderní elektronika a internet. 

Zajímavá je také možnost změnit dodavatele energií, které se proto budeme rovněž věnovat. 

Potřebujete poradit? Obraťte se na naši poradnu

Počítáme samozřejmě také s tím, že problematika říjnového seriálu vyvolá množství dotazů. Ty můžete směřovat na naši poradnu - stačí, když dotaz s podrobným popisem konkrétní situace pošlete na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz. 

Již zodpovězené dotazy postupně zveřejňujeme v rubrice poradna ZDE. Můžete je zde vyhledávat podle rozdělení do tematických kapitol. Jednu z nich už nějakou dobu věnujeme právě problematice vyúčtování a služeb, která s naším říjnovým tématem úzce souvisí. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

23.02.2018
Na konferenci Den malých obcí byl zahájen již 24. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Přihlášky mohou obce podávat do 30. dubna.

„Soutěž Vesnice roku spadá do dlouholeté strategie Ministerstva pro místní rozvoj, jak podporovat...

21.02.2018 Každá správa bytového domu je nutně spojena nejen s pasportem objektu a otevřením účetních knih, ale také s evidenčními a organizačními povinnostmi vlastníka objektu.
19.02.2018 Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.
16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.