Bytové domy a energie: co vás čeká v novém seriálu?

Blížící se topná sezóna znovu oživuje mnoho otázek spojených s energiemi či vodou v bytových domech. Proto jsme se rozhodli tomuto tématu věnovat náš říjnový seriál. Zároveň můžete nadále posílat dotazy do poradny Portálu o bydlení.

Rozhodli jsme se, že v následujících týdnech se postupně v několika dílech budeme věnovat problematice energií v bytových domech, protože kolem ní panuje mnoho nejasností i vyloženě sporných bodů.

Na jedné straně jde třeba o to, že majitelé bytových domů energie či vodu ne vždy správně účtují, na straně druhé fakt, že od ledna by měly bát v bytech indikátory měření tepla, ale prováděcí předpis teprve vzniká.

Vysvětlíme vám, jaká je momentální situace včetně popisu trendů, které lze sledovat ve způsobech měření spotřeby energií, kde stále větší roli hraje moderní elektronika a internet. 

Zajímavá je také možnost změnit dodavatele energií, které se proto budeme rovněž věnovat. 

Potřebujete poradit? Obraťte se na naši poradnu

Počítáme samozřejmě také s tím, že problematika říjnového seriálu vyvolá množství dotazů. Ty můžete směřovat na naši poradnu - stačí, když dotaz s podrobným popisem konkrétní situace pošlete na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz. 

Již zodpovězené dotazy postupně zveřejňujeme v rubrice poradna ZDE. Můžete je zde vyhledávat podle rozdělení do tematických kapitol. Jednu z nich už nějakou dobu věnujeme právě problematice vyúčtování a služeb, která s naším říjnovým tématem úzce souvisí. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.