Nově opravené domy v Praze i Strakonicích

Představujeme vám další dva panelové domy, které prošly rekonstrukcí díky půjčce v rámci programů Státního fondu rozvoje bydlení. za něco málo přes dva miliony korun se podařilo opravit i zateplit střechy, vybavit domy novou vzduchotechnikou či novými okny. Samozřejmostí je nová omítka.

Praha, panelový dům v Rytířově ulici před rekonstrukcí

Program Panel 2013+ pokračuje, důkazem jsou další dva dokončené projekty - jeden v Praze, druhý ve Strakonicích. V pražském panelovém domě je 16 bytů, ve strakonickém 13 bytů. 

 

Klient SVJ Rytířova, Praha
Výše splátky1300Kč/bytová jednotka/měsíc
Výše úvěru2 200 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a zateplení střechy, oprava lodžií včetně zábradlí, úprava vstupních schodů a zídek, oprava podlah a společných prostor

 

Klient SVJ Povážská, Strakonice
Výše splátky850Kč/byt/měsíc
Výše úvěru 2 200 000 korun
Cíl rekonstrukcesanace základů, oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií vč. zábradlí, výměna oken, zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava a modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodu, úprava vstupního schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

 

 

  • Po opravě a s novým pláštěm

  • Panelový dům ve strakonické Povážské ulici už opravu akutně potřeboval

  • Nový plášť přinesl i úspory za topení

Další zprávy

18.01.2019
O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace. Příjem žádostí byl zahájen 4. ledna 2019.

Hlavní myšlenka konceptu Housing First (Bydlení především) vychází z toho, že lidé v bytové nouzi...

17.01.2019 Zajistit si odpovídajícího projektanta, je jednou ze základních povinností stavebníka.
16.01.2019 Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.
15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.