Nově opravené domy v Praze i Strakonicích

Představujeme vám další dva panelové domy, které prošly rekonstrukcí díky půjčce v rámci programů Státního fondu rozvoje bydlení. za něco málo přes dva miliony korun se podařilo opravit i zateplit střechy, vybavit domy novou vzduchotechnikou či novými okny. Samozřejmostí je nová omítka.

Praha, panelový dům v Rytířově ulici před rekonstrukcí

Program Panel 2013+ pokračuje, důkazem jsou další dva dokončené projekty - jeden v Praze, druhý ve Strakonicích. V pražském panelovém domě je 16 bytů, ve strakonickém 13 bytů. 

 

Klient SVJ Rytířova, Praha
Výše splátky1300Kč/bytová jednotka/měsíc
Výše úvěru2 200 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a zateplení střechy, oprava lodžií včetně zábradlí, úprava vstupních schodů a zídek, oprava podlah a společných prostor

 

Klient SVJ Povážská, Strakonice
Výše splátky850Kč/byt/měsíc
Výše úvěru 2 200 000 korun
Cíl rekonstrukcesanace základů, oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií vč. zábradlí, výměna oken, zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava a modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodu, úprava vstupního schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

 

 

  • Po opravě a s novým pláštěm

  • Panelový dům ve strakonické Povážské ulici už opravu akutně potřeboval

  • Nový plášť přinesl i úspory za topení

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.