Nově opravené domy v Praze i Strakonicích

Představujeme vám další dva panelové domy, které prošly rekonstrukcí díky půjčce v rámci programů Státního fondu rozvoje bydlení. za něco málo přes dva miliony korun se podařilo opravit i zateplit střechy, vybavit domy novou vzduchotechnikou či novými okny. Samozřejmostí je nová omítka.

Praha, panelový dům v Rytířově ulici před rekonstrukcí

Program Panel 2013+ pokračuje, důkazem jsou další dva dokončené projekty - jeden v Praze, druhý ve Strakonicích. V pražském panelovém domě je 16 bytů, ve strakonickém 13 bytů. 

 

Klient SVJ Rytířova, Praha
Výše splátky1300Kč/bytová jednotka/měsíc
Výše úvěru2 200 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a zateplení střechy, oprava lodžií včetně zábradlí, úprava vstupních schodů a zídek, oprava podlah a společných prostor

 

Klient SVJ Povážská, Strakonice
Výše splátky850Kč/byt/měsíc
Výše úvěru 2 200 000 korun
Cíl rekonstrukcesanace základů, oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií vč. zábradlí, výměna oken, zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava a modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodu, úprava vstupního schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

 

 

  • Po opravě a s novým pláštěm

  • Panelový dům ve strakonické Povážské ulici už opravu akutně potřeboval

  • Nový plášť přinesl i úspory za topení

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.