Nově opravené domy v Praze i Strakonicích

Představujeme vám další dva panelové domy, které prošly rekonstrukcí díky půjčce v rámci programů Státního fondu rozvoje bydlení. za něco málo přes dva miliony korun se podařilo opravit i zateplit střechy, vybavit domy novou vzduchotechnikou či novými okny. Samozřejmostí je nová omítka.

Praha, panelový dům v Rytířově ulici před rekonstrukcí

Program Panel 2013+ pokračuje, důkazem jsou další dva dokončené projekty - jeden v Praze, druhý ve Strakonicích. V pražském panelovém domě je 16 bytů, ve strakonickém 13 bytů. 

 

Klient SVJ Rytířova, Praha
Výše splátky1300Kč/bytová jednotka/měsíc
Výše úvěru2 200 000 korun
Cíl rekonstrukcezateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a zateplení střechy, oprava lodžií včetně zábradlí, úprava vstupních schodů a zídek, oprava podlah a společných prostor

 

Klient SVJ Povážská, Strakonice
Výše splátky850Kč/byt/měsíc
Výše úvěru 2 200 000 korun
Cíl rekonstrukcesanace základů, oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií vč. zábradlí, výměna oken, zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, oprava a modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodu, úprava vstupního schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

 

 

  • Po opravě a s novým pláštěm

  • Panelový dům ve strakonické Povážské ulici už opravu akutně potřeboval

  • Nový plášť přinesl i úspory za topení

Další zprávy

21.02.2018
Každá správa bytového domu je nutně spojena nejen s pasportem objektu a otevřením účetních knih, ale také s evidenčními a organizačními povinnostmi vlastníka objektu.

K řádnému užívání bytového domu je zapotřebí vedle řady organizačních pokynů především vedení...

19.02.2018 Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.
16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.