Kalendář: navštivte konference o regeneraci nebo vytápění

Mezi praktickými informacemi, které přinášíme čtenářům Portálu o bydlení, nechybí ani pozvánky na akce týkající se bydlení určené pro laickou i odbornou veřejnost. Do kalendáře webu je doplňujeme průběžně. Uvítáme i informace o dalších akcích, které rádi zveřejníme.

Během listopadu proběhnou nejméně dvě konference týkající se bydlení, které stojí za pozornost - hodí se jak například pro zástupce společenství vlastníků, tak pro představitele měst a obcí.

První z nich je jubilejní, už desátý ročník konference nazvané Regenerace bytového fondu, která se koná 11. a 12. listopadu v Hradci Králové. Bude se věnovat zejména informacím z oblasti projektové přípravy a následného provádění stavebních prací, tak z oblasti přípravy žádostí o dotace a jejich následné kontroly. Stranou nezůstanou ani technologické novinky v dané oblasti.

Vydat se můžete i na konferenci nazvanou Evropské a státní dotace v bydlení, která proběhne 25. listopadu v Praze. Vystoupí na ní mimo jiné zástupci Státního fondu rozvoje bydlení, který poskytuje nízkoúročené půjčky obcím, soukromým majitelům i dalším vlastníkům bytového fondu. Bude se hovořit například o dosavadních zkušenostech s programem Panel 2013+,  v jehož rámci lze získat úvěr na opravy a modernizaci bytového fondu. 

Pozor, pro velký zájem je u většiny podobných akcí nutná registrace předem, proto přinášíme i potřebné kontakty. 

Podrobnosti o obou konferencích i pozvánky na další akce najdete v kalendáři Portálu o bydlení. Tipy na akce, které pořádáte nebo které podle vás rovněž stojí za návštěvu, můžete posílat na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz spolu s dalšími podrobnostmi. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

18.01.2019
O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace. Příjem žádostí byl zahájen 4. ledna 2019.

Hlavní myšlenka konceptu Housing First (Bydlení především) vychází z toho, že lidé v bytové nouzi...

17.01.2019 Zajistit si odpovídajícího projektanta, je jednou ze základních povinností stavebníka.
16.01.2019 Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.
15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.