Kalendář: navštivte konference o regeneraci nebo vytápění

Mezi praktickými informacemi, které přinášíme čtenářům Portálu o bydlení, nechybí ani pozvánky na akce týkající se bydlení určené pro laickou i odbornou veřejnost. Do kalendáře webu je doplňujeme průběžně. Uvítáme i informace o dalších akcích, které rádi zveřejníme.

Během listopadu proběhnou nejméně dvě konference týkající se bydlení, které stojí za pozornost - hodí se jak například pro zástupce společenství vlastníků, tak pro představitele měst a obcí.

První z nich je jubilejní, už desátý ročník konference nazvané Regenerace bytového fondu, která se koná 11. a 12. listopadu v Hradci Králové. Bude se věnovat zejména informacím z oblasti projektové přípravy a následného provádění stavebních prací, tak z oblasti přípravy žádostí o dotace a jejich následné kontroly. Stranou nezůstanou ani technologické novinky v dané oblasti.

Vydat se můžete i na konferenci nazvanou Evropské a státní dotace v bydlení, která proběhne 25. listopadu v Praze. Vystoupí na ní mimo jiné zástupci Státního fondu rozvoje bydlení, který poskytuje nízkoúročené půjčky obcím, soukromým majitelům i dalším vlastníkům bytového fondu. Bude se hovořit například o dosavadních zkušenostech s programem Panel 2013+,  v jehož rámci lze získat úvěr na opravy a modernizaci bytového fondu. 

Pozor, pro velký zájem je u většiny podobných akcí nutná registrace předem, proto přinášíme i potřebné kontakty. 

Podrobnosti o obou konferencích i pozvánky na další akce najdete v kalendáři Portálu o bydlení. Tipy na akce, které pořádáte nebo které podle vás rovněž stojí za návštěvu, můžete posílat na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz spolu s dalšími podrobnostmi. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

19.02.2018
Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.

Zkušenosti jsou o to cennější, pokud je na shánění firmy a na samotné práce málo času. Čím jsme...

16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.