Kalendář: navštivte konference o regeneraci nebo vytápění

Mezi praktickými informacemi, které přinášíme čtenářům Portálu o bydlení, nechybí ani pozvánky na akce týkající se bydlení určené pro laickou i odbornou veřejnost. Do kalendáře webu je doplňujeme průběžně. Uvítáme i informace o dalších akcích, které rádi zveřejníme.

Během listopadu proběhnou nejméně dvě konference týkající se bydlení, které stojí za pozornost - hodí se jak například pro zástupce společenství vlastníků, tak pro představitele měst a obcí.

První z nich je jubilejní, už desátý ročník konference nazvané Regenerace bytového fondu, která se koná 11. a 12. listopadu v Hradci Králové. Bude se věnovat zejména informacím z oblasti projektové přípravy a následného provádění stavebních prací, tak z oblasti přípravy žádostí o dotace a jejich následné kontroly. Stranou nezůstanou ani technologické novinky v dané oblasti.

Vydat se můžete i na konferenci nazvanou Evropské a státní dotace v bydlení, která proběhne 25. listopadu v Praze. Vystoupí na ní mimo jiné zástupci Státního fondu rozvoje bydlení, který poskytuje nízkoúročené půjčky obcím, soukromým majitelům i dalším vlastníkům bytového fondu. Bude se hovořit například o dosavadních zkušenostech s programem Panel 2013+,  v jehož rámci lze získat úvěr na opravy a modernizaci bytového fondu. 

Pozor, pro velký zájem je u většiny podobných akcí nutná registrace předem, proto přinášíme i potřebné kontakty. 

Podrobnosti o obou konferencích i pozvánky na další akce najdete v kalendáři Portálu o bydlení. Tipy na akce, které pořádáte nebo které podle vás rovněž stojí za návštěvu, můžete posílat na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz spolu s dalšími podrobnostmi. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.