Kalendář: navštivte konference o regeneraci nebo vytápění

Mezi praktickými informacemi, které přinášíme čtenářům Portálu o bydlení, nechybí ani pozvánky na akce týkající se bydlení určené pro laickou i odbornou veřejnost. Do kalendáře webu je doplňujeme průběžně. Uvítáme i informace o dalších akcích, které rádi zveřejníme.

Během listopadu proběhnou nejméně dvě konference týkající se bydlení, které stojí za pozornost - hodí se jak například pro zástupce společenství vlastníků, tak pro představitele měst a obcí.

První z nich je jubilejní, už desátý ročník konference nazvané Regenerace bytového fondu, která se koná 11. a 12. listopadu v Hradci Králové. Bude se věnovat zejména informacím z oblasti projektové přípravy a následného provádění stavebních prací, tak z oblasti přípravy žádostí o dotace a jejich následné kontroly. Stranou nezůstanou ani technologické novinky v dané oblasti.

Vydat se můžete i na konferenci nazvanou Evropské a státní dotace v bydlení, která proběhne 25. listopadu v Praze. Vystoupí na ní mimo jiné zástupci Státního fondu rozvoje bydlení, který poskytuje nízkoúročené půjčky obcím, soukromým majitelům i dalším vlastníkům bytového fondu. Bude se hovořit například o dosavadních zkušenostech s programem Panel 2013+,  v jehož rámci lze získat úvěr na opravy a modernizaci bytového fondu. 

Pozor, pro velký zájem je u většiny podobných akcí nutná registrace předem, proto přinášíme i potřebné kontakty. 

Podrobnosti o obou konferencích i pozvánky na další akce najdete v kalendáři Portálu o bydlení. Tipy na akce, které pořádáte nebo které podle vás rovněž stojí za návštěvu, můžete posílat na mailovou adresu info@remove-this.portalobydleni.cz spolu s dalšími podrobnostmi. 

Zdroj: Portál o bydlení

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.