Letohrad nabízí pozemky pro stavbu domů

Města se s úbytkem obyvatel lákáním nových vyrovnávají různě. Jednou z možností je například podpora nové privátní bytové výstavby, případně výstavby rodinných domků. Takovou cestou se vydalo i městečko ve Východních Čechách.

Chcete žít na slunné jižní stráni v perspektivním městě v podhůří Orlických hor? Můžete využít nabídky, s níž přišli radní v Letohradě – město tu nabízí pozemky pro výstavbu bydlení v lokalitě Nad Bažantnicí.

Město nepotřebuje nový územní plán 

Jde o pozemky pro výstavbu bytových domů, řadových domů i rodinných domů. Dle platného územního plánu jsou pozemky každopádně určeny pro bydlení, v tomto směru tedy nebylo potřeba nic měnit a například upravovat územní plán, který byl schválen v roce 2008.

Město těm, kdo si pozemky koupí, na oplátku nabízí, že v případě počtu zájemců příští rok provede investiční přípravu (sítě, komunikační připojení) s tím, že stavět by se tu mohlo začít v roce 2016. Metr čtvereční zasíťovaného pozemku má vyjít na 600 až 800 korun. Celkem by tu podle představ radních mělo vyrůst přes sto bytů a domů.

Zdroj: www.letohrad.eu

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.