Letohrad nabízí pozemky pro stavbu domů

Města se s úbytkem obyvatel lákáním nových vyrovnávají různě. Jednou z možností je například podpora nové privátní bytové výstavby, případně výstavby rodinných domků. Takovou cestou se vydalo i městečko ve Východních Čechách.

Chcete žít na slunné jižní stráni v perspektivním městě v podhůří Orlických hor? Můžete využít nabídky, s níž přišli radní v Letohradě – město tu nabízí pozemky pro výstavbu bydlení v lokalitě Nad Bažantnicí.

Město nepotřebuje nový územní plán 

Jde o pozemky pro výstavbu bytových domů, řadových domů i rodinných domů. Dle platného územního plánu jsou pozemky každopádně určeny pro bydlení, v tomto směru tedy nebylo potřeba nic měnit a například upravovat územní plán, který byl schválen v roce 2008.

Město těm, kdo si pozemky koupí, na oplátku nabízí, že v případě počtu zájemců příští rok provede investiční přípravu (sítě, komunikační připojení) s tím, že stavět by se tu mohlo začít v roce 2016. Metr čtvereční zasíťovaného pozemku má vyjít na 600 až 800 korun. Celkem by tu podle představ radních mělo vyrůst přes sto bytů a domů.

Zdroj: www.letohrad.eu

Další zprávy

16.10.2018
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.

Tato daň se platí z tak zvaných úplatných převodů nemovitých věcí, tedy z jejich prodeje a směn....

15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.
12.10.2018 Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři.
11.10.2018 Od pátku 9. do neděle 11. listopadu proběhne další ročník akce Dny pasivních domů, v rámci níž bude možné se zeptat přímo majitelů těchto domů, jak se jim v nich žije, jak fungují a také jak se staví.
10.10.2018 V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj se uskuteční 1. seminář pro žadatele o dotaci z programu Podpora bydlení pro rok 2019.