Letohrad nabízí pozemky pro stavbu domů

Města se s úbytkem obyvatel lákáním nových vyrovnávají různě. Jednou z možností je například podpora nové privátní bytové výstavby, případně výstavby rodinných domků. Takovou cestou se vydalo i městečko ve Východních Čechách.

Chcete žít na slunné jižní stráni v perspektivním městě v podhůří Orlických hor? Můžete využít nabídky, s níž přišli radní v Letohradě – město tu nabízí pozemky pro výstavbu bydlení v lokalitě Nad Bažantnicí.

Město nepotřebuje nový územní plán 

Jde o pozemky pro výstavbu bytových domů, řadových domů i rodinných domů. Dle platného územního plánu jsou pozemky každopádně určeny pro bydlení, v tomto směru tedy nebylo potřeba nic měnit a například upravovat územní plán, který byl schválen v roce 2008.

Město těm, kdo si pozemky koupí, na oplátku nabízí, že v případě počtu zájemců příští rok provede investiční přípravu (sítě, komunikační připojení) s tím, že stavět by se tu mohlo začít v roce 2016. Metr čtvereční zasíťovaného pozemku má vyjít na 600 až 800 korun. Celkem by tu podle představ radních mělo vyrůst přes sto bytů a domů.

Zdroj: www.letohrad.eu

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.