Letohrad nabízí pozemky pro stavbu domů

Města se s úbytkem obyvatel lákáním nových vyrovnávají různě. Jednou z možností je například podpora nové privátní bytové výstavby, případně výstavby rodinných domků. Takovou cestou se vydalo i městečko ve Východních Čechách.

Chcete žít na slunné jižní stráni v perspektivním městě v podhůří Orlických hor? Můžete využít nabídky, s níž přišli radní v Letohradě – město tu nabízí pozemky pro výstavbu bydlení v lokalitě Nad Bažantnicí.

Město nepotřebuje nový územní plán 

Jde o pozemky pro výstavbu bytových domů, řadových domů i rodinných domů. Dle platného územního plánu jsou pozemky každopádně určeny pro bydlení, v tomto směru tedy nebylo potřeba nic měnit a například upravovat územní plán, který byl schválen v roce 2008.

Město těm, kdo si pozemky koupí, na oplátku nabízí, že v případě počtu zájemců příští rok provede investiční přípravu (sítě, komunikační připojení) s tím, že stavět by se tu mohlo začít v roce 2016. Metr čtvereční zasíťovaného pozemku má vyjít na 600 až 800 korun. Celkem by tu podle představ radních mělo vyrůst přes sto bytů a domů.

Zdroj: www.letohrad.eu

Další zprávy

19.02.2018
Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.

Zkušenosti jsou o to cennější, pokud je na shánění firmy a na samotné práce málo času. Čím jsme...

16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.