Nové střechy a omítky přinášejí úspory

Představujeme vám další dva projekty domů, které se podařilo opravit díky levné půjčce od Státního fondu rozvoje bydlení v rámci projektu Panel 2013+. Příkladů dobré praxe neustále přibývá, přičemž lze žádat jak o peníze na menší opravy v řádu stovek tisíc korun, tak na mnohamilionové investice.

Nov omítka a lodžie panelového domu v jihočeském Táboře

KlientSVJ Kralupská, Brandýs nad Labem
Výše splátky1000 korun měsíčně/byt, celkem 48 bytů
Výše úvěru6 400 000 korun na 14 let 
Cíl rekonstrukcesanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, výměna oken, oprava a zateplení střechy, oprava hromosvodů, oprava vnitřních stěn a stropů
KlientSpolečenství Kpt. Jaroše, Tábor
Výše splátky1250 korun měsíčně/byt, celkem 19 bytů
Výše úvěru2 700 000 korun na 10 let 
Cíl rekonstrukcesanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, úprava vstupního schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

  • Pohled z jiné strany

  • Opravou prošel i vchod

  • Tábor, vchod po opravě

  • Obyvatelé brandýského panelového domu získali kvalitnější bydlení

  • Nové lodžie v Brandýse

  • Původní stav

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.