Nové střechy a omítky přinášejí úspory

Představujeme vám další dva projekty domů, které se podařilo opravit díky levné půjčce od Státního fondu rozvoje bydlení v rámci projektu Panel 2013+. Příkladů dobré praxe neustále přibývá, přičemž lze žádat jak o peníze na menší opravy v řádu stovek tisíc korun, tak na mnohamilionové investice.

Nov omítka a lodžie panelového domu v jihočeském Táboře

KlientSVJ Kralupská, Brandýs nad Labem
Výše splátky1000 korun měsíčně/byt, celkem 48 bytů
Výše úvěru6 400 000 korun na 14 let 
Cíl rekonstrukcesanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, výměna oken, oprava a zateplení střechy, oprava hromosvodů, oprava vnitřních stěn a stropů
KlientSpolečenství Kpt. Jaroše, Tábor
Výše splátky1250 korun měsíčně/byt, celkem 19 bytů
Výše úvěru2 700 000 korun na 10 let 
Cíl rekonstrukcesanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, úprava vstupního schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

  • Pohled z jiné strany

  • Opravou prošel i vchod

  • Tábor, vchod po opravě

  • Obyvatelé brandýského panelového domu získali kvalitnější bydlení

  • Nové lodžie v Brandýse

  • Původní stav

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.