Nové střechy a omítky přinášejí úspory

Představujeme vám další dva projekty domů, které se podařilo opravit díky levné půjčce od Státního fondu rozvoje bydlení v rámci projektu Panel 2013+. Příkladů dobré praxe neustále přibývá, přičemž lze žádat jak o peníze na menší opravy v řádu stovek tisíc korun, tak na mnohamilionové investice.

Nov omítka a lodžie panelového domu v jihočeském Táboře

KlientSVJ Kralupská, Brandýs nad Labem
Výše splátky1000 korun měsíčně/byt, celkem 48 bytů
Výše úvěru6 400 000 korun na 14 let 
Cíl rekonstrukcesanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, výměna oken, oprava a zateplení střechy, oprava hromosvodů, oprava vnitřních stěn a stropů
KlientSpolečenství Kpt. Jaroše, Tábor
Výše splátky1250 korun měsíčně/byt, celkem 19 bytů
Výše úvěru2 700 000 korun na 10 let 
Cíl rekonstrukcesanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, úprava vstupního schodišťového prostoru

Zdroj: SFRB

  • Pohled z jiné strany

  • Opravou prošel i vchod

  • Tábor, vchod po opravě

  • Obyvatelé brandýského panelového domu získali kvalitnější bydlení

  • Nové lodžie v Brandýse

  • Původní stav

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.