Dobrá praxe: v Rožnově i Brandýse mají nové lodžie díky úvěru od SFRB

Levné úvěry na modernizaci panelových domů, které poskytuje Státní fond rozvoje bydlení v rámci programu Panel 2013+, se těší stále větší oblibě. Půjčka umožňuje mimo jiné zateplit panelák tak, že výrazně klesnou výdaje na vytápění. Úspora tak většinou během několika málo let vyrovná splátku úvěru, u nějž navíc stát garantuje nízký úvěr po celou dobu splácení.

Majitelé se v Rožnově rozhodli pro omítku výrazné barvy

 

KlientSpolečenství vlastníků Oděská, Rožnov pod Radhoštěm
Výše splátky850 korun byt/měsíčně; v domě je 40 bytů
Výše úvěru 3 600 000 korun 
Cíl rekonstrukceSanace základů a oprava hydroizolace, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, zateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodu, zasklení lodžií, úprava vstupního prostoru

 

Klient  SBD LIAZ, Jablonce nad Nisou
Výše splátky1800 korun byt/měsíčně; v domě je 33 bytů
Výše úvěru6 300 000 korun
Cíl rekonstrukceSanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií včetně. zábradlí, výměna oken, oprava a zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, výměna elektrických rozvodů

 

Zdroj: SFRB

 

 

  • Původní omítka byla zašlá a hlavně, dům nebyl dobře izolovaný

  • Při opravě panelového domu v Jablonci prošly renovací i lodžie

  • Nový je i vchod do domu

  • Panelový dům v Jablonci potřeboval celkovou rekonstrukci

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.