Dobrá praxe: v Rožnově i Brandýse mají nové lodžie díky úvěru od SFRB

Levné úvěry na modernizaci panelových domů, které poskytuje Státní fond rozvoje bydlení v rámci programu Panel 2013+, se těší stále větší oblibě. Půjčka umožňuje mimo jiné zateplit panelák tak, že výrazně klesnou výdaje na vytápění. Úspora tak většinou během několika málo let vyrovná splátku úvěru, u nějž navíc stát garantuje nízký úvěr po celou dobu splácení.

Majitelé se v Rožnově rozhodli pro omítku výrazné barvy

 

KlientSpolečenství vlastníků Oděská, Rožnov pod Radhoštěm
Výše splátky850 korun byt/měsíčně; v domě je 40 bytů
Výše úvěru 3 600 000 korun 
Cíl rekonstrukceSanace základů a oprava hydroizolace, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, zateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodu, zasklení lodžií, úprava vstupního prostoru

 

Klient  SBD LIAZ, Jablonce nad Nisou
Výše splátky1800 korun byt/měsíčně; v domě je 33 bytů
Výše úvěru6 300 000 korun
Cíl rekonstrukceSanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií včetně. zábradlí, výměna oken, oprava a zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, výměna elektrických rozvodů

 

Zdroj: SFRB

 

 

  • Původní omítka byla zašlá a hlavně, dům nebyl dobře izolovaný

  • Při opravě panelového domu v Jablonci prošly renovací i lodžie

  • Nový je i vchod do domu

  • Panelový dům v Jablonci potřeboval celkovou rekonstrukci

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.