Dobrá praxe: v Rožnově i Brandýse mají nové lodžie díky úvěru od SFRB

Levné úvěry na modernizaci panelových domů, které poskytuje Státní fond rozvoje bydlení v rámci programu Panel 2013+, se těší stále větší oblibě. Půjčka umožňuje mimo jiné zateplit panelák tak, že výrazně klesnou výdaje na vytápění. Úspora tak většinou během několika málo let vyrovná splátku úvěru, u nějž navíc stát garantuje nízký úvěr po celou dobu splácení.

Majitelé se v Rožnově rozhodli pro omítku výrazné barvy

 

KlientSpolečenství vlastníků Oděská, Rožnov pod Radhoštěm
Výše splátky850 korun byt/měsíčně; v domě je 40 bytů
Výše úvěru 3 600 000 korun 
Cíl rekonstrukceSanace základů a oprava hydroizolace, oprava lodžií a balkonů včetně zábradlí, zateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava a modernizace vzduchotechniky, oprava hromosvodu, zasklení lodžií, úprava vstupního prostoru

 

Klient  SBD LIAZ, Jablonce nad Nisou
Výše splátky1800 korun byt/měsíčně; v domě je 33 bytů
Výše úvěru6 300 000 korun
Cíl rekonstrukceSanace základů a oprava hydroizolace, oprava a zateplení obvodového pláště, oprava lodžií včetně. zábradlí, výměna oken, oprava a zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, výměna elektrických rozvodů

 

Zdroj: SFRB

 

 

  • Původní omítka byla zašlá a hlavně, dům nebyl dobře izolovaný

  • Při opravě panelového domu v Jablonci prošly renovací i lodžie

  • Nový je i vchod do domu

  • Panelový dům v Jablonci potřeboval celkovou rekonstrukci

Další zprávy

16.02.2018
V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.

K ekonomické správě bytového domu patří finanční plánování spojené se správou a provozem bytového...

15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.
12.02.2018 Lodžie a balkony jsou polohově součástí obvodového pláště domu. Právě tyto stavební prvky jsou zřejmě nejexponovanějšími součástmi obvodového pláště a patří mezi nejvíce degradované součásti staveb.