Vlastníci a nájemníci. Lednový seriál

Nájemní vztahy. Tak by se dalo charakterizovat nosné téma, jež se v několika modifikacích objeví v lednovém seriálu Portálu o bydlení.

Vztahy mezi majiteli a nájemníky se mnohdy pohybují na stejné emoční křivce jako mezi partnery. Stále je co řešit. A témat, o nichž je potřeba průběžně diskutovat, neubývá, naopak. V lednovém seriálu se proto budeme věnovat těm, jež jsme vyhodnotili jako aktuální a ožehavá: ochraně nájemníků v mnoha aspektech, a to vše z pohledu nového občanského zákoníku (NOZ). Samostatnou kapitolou bude problematika dluhů a pohledávek, neboť co se této oblasti týká, nevykazují statistické údaje příznivá data.  Stále živé je i téma dědění, a proto se podíváme, jaké jsou novinky v této oblasti a v čem jsou největší potíže.

O čem se v lednovém seriálu konkrétně dočtete?

Texty jako vždy rozdělíme do několika tematických skupin, a pokud by vás zajímaly podrobnosti či byste potřebovali upřesnění týkající se vaší konkrétní situace, pište své dotazy na mail info@remove-this.portalobydleni.cz 

  • Nájemní smlouvy na dobu určitou
  • Pohledávky a exekuce
  • Ochrana nájemníků proti šikaně ze strany majitele
  • Výpověď z nájmu s ohledem na seniory
  • Stanovení výše nájemného
  • Úprava dědického práva

Další zprávy

18.01.2019
O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace. Příjem žádostí byl zahájen 4. ledna 2019.

Hlavní myšlenka konceptu Housing First (Bydlení především) vychází z toho, že lidé v bytové nouzi...

17.01.2019 Zajistit si odpovídajícího projektanta, je jednou ze základních povinností stavebníka.
16.01.2019 Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.
15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.