Vlastníci a nájemníci. Lednový seriál

Nájemní vztahy. Tak by se dalo charakterizovat nosné téma, jež se v několika modifikacích objeví v lednovém seriálu Portálu o bydlení.

Vztahy mezi majiteli a nájemníky se mnohdy pohybují na stejné emoční křivce jako mezi partnery. Stále je co řešit. A témat, o nichž je potřeba průběžně diskutovat, neubývá, naopak. V lednovém seriálu se proto budeme věnovat těm, jež jsme vyhodnotili jako aktuální a ožehavá: ochraně nájemníků v mnoha aspektech, a to vše z pohledu nového občanského zákoníku (NOZ). Samostatnou kapitolou bude problematika dluhů a pohledávek, neboť co se této oblasti týká, nevykazují statistické údaje příznivá data.  Stále živé je i téma dědění, a proto se podíváme, jaké jsou novinky v této oblasti a v čem jsou největší potíže.

O čem se v lednovém seriálu konkrétně dočtete?

Texty jako vždy rozdělíme do několika tematických skupin, a pokud by vás zajímaly podrobnosti či byste potřebovali upřesnění týkající se vaší konkrétní situace, pište své dotazy na mail info@remove-this.portalobydleni.cz 

  • Nájemní smlouvy na dobu určitou
  • Pohledávky a exekuce
  • Ochrana nájemníků proti šikaně ze strany majitele
  • Výpověď z nájmu s ohledem na seniory
  • Stanovení výše nájemného
  • Úprava dědického práva

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.