Vlastníci a nájemníci. Lednový seriál

Nájemní vztahy. Tak by se dalo charakterizovat nosné téma, jež se v několika modifikacích objeví v lednovém seriálu Portálu o bydlení.

Vztahy mezi majiteli a nájemníky se mnohdy pohybují na stejné emoční křivce jako mezi partnery. Stále je co řešit. A témat, o nichž je potřeba průběžně diskutovat, neubývá, naopak. V lednovém seriálu se proto budeme věnovat těm, jež jsme vyhodnotili jako aktuální a ožehavá: ochraně nájemníků v mnoha aspektech, a to vše z pohledu nového občanského zákoníku (NOZ). Samostatnou kapitolou bude problematika dluhů a pohledávek, neboť co se této oblasti týká, nevykazují statistické údaje příznivá data.  Stále živé je i téma dědění, a proto se podíváme, jaké jsou novinky v této oblasti a v čem jsou největší potíže.

O čem se v lednovém seriálu konkrétně dočtete?

Texty jako vždy rozdělíme do několika tematických skupin, a pokud by vás zajímaly podrobnosti či byste potřebovali upřesnění týkající se vaší konkrétní situace, pište své dotazy na mail info@remove-this.portalobydleni.cz 

  • Nájemní smlouvy na dobu určitou
  • Pohledávky a exekuce
  • Ochrana nájemníků proti šikaně ze strany majitele
  • Výpověď z nájmu s ohledem na seniory
  • Stanovení výše nájemného
  • Úprava dědického práva

Další zprávy

02.05.2018
26. ročník soutěže STAVBA ROKU 2018 uzavírá seznam přihlášených staveb 1. června 2018.

Do soutěže mohou být přihlášeny stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného...

30.04.2018 Při zjištění vlhkosti v bytovém domě nebo bytě je nejdůležitějším krokem zjistit skutečnou příčinu vlhkosti a následně navrhnout opatření k jejímu odstranění.
27.04.2018 Před vlastní modernizací kuchyní a koupelen v bytech bytových domů bychom měli posoudit stavebně technický stav konstrukcí, kterých se navrhované stavební úpravy budou týkat. Platí přitom zásada, že než přistoupíme k vlastní modernizaci, měly by být odstraněny poruchy stavby, které v dalším postupu výstavby mohou znehodnotit její výsledek.
25.04.2018 Podlahy v bytových domech musí splňovat zejména požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.
23.04.2018 Ať už se chystáte zateplovat podkroví svépomocí nebo požádáte o spolupráci odborníky, rozhodně se vám budou hodit následující tipy a doporučení.