Vlastníci a nájemníci. Lednový seriál

Nájemní vztahy. Tak by se dalo charakterizovat nosné téma, jež se v několika modifikacích objeví v lednovém seriálu Portálu o bydlení.

Vztahy mezi majiteli a nájemníky se mnohdy pohybují na stejné emoční křivce jako mezi partnery. Stále je co řešit. A témat, o nichž je potřeba průběžně diskutovat, neubývá, naopak. V lednovém seriálu se proto budeme věnovat těm, jež jsme vyhodnotili jako aktuální a ožehavá: ochraně nájemníků v mnoha aspektech, a to vše z pohledu nového občanského zákoníku (NOZ). Samostatnou kapitolou bude problematika dluhů a pohledávek, neboť co se této oblasti týká, nevykazují statistické údaje příznivá data.  Stále živé je i téma dědění, a proto se podíváme, jaké jsou novinky v této oblasti a v čem jsou největší potíže.

O čem se v lednovém seriálu konkrétně dočtete?

Texty jako vždy rozdělíme do několika tematických skupin, a pokud by vás zajímaly podrobnosti či byste potřebovali upřesnění týkající se vaší konkrétní situace, pište své dotazy na mail info@remove-this.portalobydleni.cz 

  • Nájemní smlouvy na dobu určitou
  • Pohledávky a exekuce
  • Ochrana nájemníků proti šikaně ze strany majitele
  • Výpověď z nájmu s ohledem na seniory
  • Stanovení výše nájemného
  • Úprava dědického práva

Další zprávy

19.02.2018
Jestliže se chystáte obložit svou koupelnu a nikdy před tím jste to nedělali, získáte řadu zkušeností, často negativních, které vám napříště ušetří spoustu času a energie.

Zkušenosti jsou o to cennější, pokud je na shánění firmy a na samotné práce málo času. Čím jsme...

16.02.2018 V minulém díle seriálu jsme se věnovali technické části správy bytového domu, tentokrát se budeme podrobně věnovat stránce ekonomické.
15.02.2018 Prvního ledna 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
14.02.2018 Zateplení fasády domu dokáže ušetřit až 50 % nákladů na vytápění a klimatizaci ročně. Dům navíc dostane nový kabát, který dnes s drobnými opravami vydrží 50 i více let.
13.02.2018 Technický facility management je v případě bytových domů komplexní technická správa objektu.