Energetické úspory. Únorový seriál

Světovým tématem číslo jedna jsou energie, i náš únorový seriál se jim bude věnovat.

Energetické úspory

Jistě že ne z geopolitického hlediska, ale na možnosti energetických úspor se podíváme průzorem „obyčejného života“, tedy každodenní reality, s níž se potýkáme, a půjde nám především o to zjistit, co všechno může pojem energetická úspora znamenat.

Ruku v ruce s tím jde téma rekonstrukcí, jejichž provedení má ovšem nezanedbatelný vliv na nájemné, a i tuto skutečnost chceme v seriálu zohlednit. Pokusíme se vás též provést labyrintem dotací na energetické úspory.

Texty jako vždy rozdělíme do několika tematických skupin, a pokud by vás zajímaly podrobnosti či byste potřebovali upřesnění týkající se vaší konkrétní situace, pište své dotazy na  info@portalobydleni.cz 

Další zprávy

18.10.2018
V současné době existují v České republice pro finanční zabezpečení dostupnosti bydlení dvě sociální dávky, které mohou využít také senioři.

O kterých dávkách mluvíme?

1. Příspěvek na bydlení, upravuje zákon č. 117/1995 Sb., o státní...

17.10.2018 Senioři jsou v České republice jednou z nejohroženějších skupin obyvatel z pohledu dostupnosti bydlení i jeho nákladové přiměřenosti.
17.10.2018 Od 15. října mohou stavitelé a majitelé rodinných domů získat dotace z programu NZÚ také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, na venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
16.10.2018 Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Politická strana Piráti tuto otázku hodlá řešit novelou zákona, která by měla změnit pravidla placení daní z nabytí nemovitosti.
15.10.2018 Ostravský projekt nazvaný Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší evropský projekt podporovaný politikou soudržnosti EU RegioStars 2018.