Energetické úspory. Únorový seriál

Světovým tématem číslo jedna jsou energie, i náš únorový seriál se jim bude věnovat.

Energetické úspory

Jistě že ne z geopolitického hlediska, ale na možnosti energetických úspor se podíváme průzorem „obyčejného života“, tedy každodenní reality, s níž se potýkáme, a půjde nám především o to zjistit, co všechno může pojem energetická úspora znamenat.

Ruku v ruce s tím jde téma rekonstrukcí, jejichž provedení má ovšem nezanedbatelný vliv na nájemné, a i tuto skutečnost chceme v seriálu zohlednit. Pokusíme se vás též provést labyrintem dotací na energetické úspory.

Texty jako vždy rozdělíme do několika tematických skupin, a pokud by vás zajímaly podrobnosti či byste potřebovali upřesnění týkající se vaší konkrétní situace, pište své dotazy na  info@portalobydleni.cz 

Další zprávy

16.01.2019
Jméno usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí je v našem povědomí nejspíš spjato se squaterstvím. To už je ale minulost, objekt bude sloužit seniorům.

Šatovku najdeme v nejkrásnější části Prahy, v romantickém Šáreckém údolí. Stav budovy byl léta...

15.01.2019 Hned v úvodu si řekneme, že ano, ale je nutno dodržet určitá pravidla a postupy.
14.01.2019 V těchto dnech je ještě stále možné podávat žádosti o poskytnutí národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj. Ministerstvo vyslyšelo požadavky starostek a starostů a vyhlásilo i zcela nové dotační programy.
10.01.2019 Často se traduje, a je to slyšet i v médiích, že pro jakoukoliv stavební činnost je vyžadován souhlas souseda.
07.01.2019 K vlastnickému právu náleží též právo bránit svůj majetek proti neoprávněným zásahům. Právě oplocování pozemku je projevem vůle vlastníka chránit svůj majetek.