26. května 2024

Téma: Prodáváme nemovitost

Emoce jsou na pochodu, ale, a to by mělo být jakýmsi mementem, právě je musíme nechat stranou. Prodej rovná se obchod, tedy byznys. A ten má svá „chladná“ pravidla.

Prodat nemovitost vyžaduje přípravu, často spolupráci s realitní kanceláří, s advokáty, neboť otázka, dalo by se i říci „problematika“ prodeje je rozsáhlá, a to jak z hlediska prodávajícího, tak i kupujícího. Je tu nový občanský zákoník, speciální dohody a ujednání, jsou tu SVJ i bytová družstva, podílová vlastnictví… a koncentrátem toho všeho je pak kupní smlouva.

Téma prodeje nemovitosti bude jako obvykle rozděleno do osmi samostatných článků. Blíže se v nich seznámíme s tím, co znamená prodávat byt v domě, kde funguje SVJ, jak je to s tzv. bytem družstevním, co je to smluvní dokumentace, jaké komplikace může přinést skutečnost, když je rozdílný vlastník nemovitosti a pozemku, či jak správně zformulovat kupní smlouvu.

Pokud vás budou zajímat další podrobnosti či budete potřebovat odpověď na některé otázky, pište na mail info@remove-this.portalobydleni.cz. 

Foto: Pixabay